Andrej Babiš a jeho spor s Pavlem Šafrem

Těch článků bylo více, nicméně zmiňme jeden obsáhlejší. Ten je z Parlamentních Listů. Pro ty, kdo nechtějí čísti dlouhé články tak v kostce. Nemá cenu to nějak transformovat a přepisovat. Ocitujme pár věcí:

„Andrej Babiš je tady prvním člověkem, jenž si za své peníze pořídil politickou stranu a následně si koupil dva hlavní české politické deníky, aby se mu nepletly do cesty,“ píše Pavel Šafr.

Andrej Babiš kontra: „Jako spolumajitel komunikační agentury v 90. letech pomáhal pravicovým politikům, za odměnu se pak stal šéfredaktorem několika pravicových deníků, kde obhajoval Klausovu ODS, až se dostal jako šéfredaktor do Blesku, kde se jeho novinářská čest ukázala v plném rozsahu,“ připomíná Babiš.

„Ten smrad mrvy, o kterém pan Šafr v souvislosti s novináři Mafry píše, cítím spíš z toho, co za tímto univerzálním šéfredaktorem zůstává,“ uzavírá Babiš své vyjádření.

Pavel Šafr kontra: „Má geniální dispozice pro zacházení s mediálním světem. Umí na pár řádcích semlít páté přes deváté a vytvořit zcela novou virtuální realitu,“ ohodnotil miliardáře. Z jeho nesmyslů se jej prý dotýká pouze obvinění, že se Babiše o něco doprošoval.

„O schůzky mě vesměs žádal on, a to až na tu poslední, kde jsem mu řekl, že když koupí vydavatelství novin a zároveň bude provozovat politickou stranu, tak pro něj nemohu pracovat.“„To malé dítě (Andrej Babiš) tuto malou násobilku bohužel nepochopilo a výsledkem je nyní zprzněný tiskový trh,“ konstatuje Šafr.

Tento článek doporučujeme pročíst ve výše uvedeném odkazu úplně celý. Mno upřímně, ani jeden z nich to nemá zapotřebí. Na druhou stranu, Andrej Babiš potřebuje volební úspěch a Pavel Šafr nechce na sobě nechat štípat dříví.

Obojí dvojí je správně, názor pisatele tohoto postu je, že neustálé zesměšňování Zemana a chválení knížete se mi nelíbí (od Šafra) . Na druhou stranu by mohl být Andrej Babiš trošku nad věcí a přiznat i nějaké chyby. Člověk bez chyb je vždy podezřelý, a já bych ho tedy nevolil…tedy člověka bez chyb…


Příspěvek byl publikován v rubrice Kontroverzní články se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>