Andrej Babiš, Ano 2011 a doba před listopadem 1989

Na otázku, co by poradil Andrej Babiš začínajícícm podnikatelům, magnát odpověděl – Měj v hlavě cíl a k jeho dosažení využij všechny prostředky. Andrej Babiš se této rady evidentně držel a drží.

Ještě než šel Andrej Babiš do politiky, prohlašoval, že dostavba Temelína je nesmysl, že jde jen o rozdělení kšeftů mezi kamarádíčky. Nyní již Andrej Babiš a Ano 2011 dostavbu Temelína v programu mají.

Andrej Babiš také podporuje snížení DPH na potraviny. Přitom je jasné, že v potravinách podniká a snížení DPH u této komodity by jeho Agrofertu pomohlo. Nejde tedy o střet zájmů?

Evropské dotace na zemědělskou půdu činí pro Agrofert zhruba tolik, kolik ročně odvede na daních…Ano, vše je v pořádku, podobné peníze dostává každý zemědělec.

Citace: Babišův velmi úzce vymezený svět hodnot a vnímání politiky lze ilustrovat i jinak, například na otázce naší pozice k Evropské unii a k její budoucnosti. V rozhovoru s Václavem Moravcem pro rádio Impuls 8.12. 2011 Babiš na tuto otázku odpověděl následovně: „Ať se podívá ministr financí, kolik jsme z EU dostali a kolik zaplatili. Pokud jsme dostali víc, tak to vůbec neřešme! Pokud míň, tak ať se na to podívá nějaký právník a vyhlašme referendum o vystoupení!“.”

Před rokem 1989 patřil Andrej Babiš do prominentní rodiny a dostalo se mu vynikajícícho vzdělání. Do Komunistické strany prý vstoupil Andrej Babiš na naléhání matky, prý nebyl komunistou, pouze členem strany.

Citát: “Spíše než na nevědomost to tedy vypadá na ukázkovou dráhu hvězdné kariéry v komunistickém Československu, kterou překazil listopad 1989 a která se opět naplno odbrzdila až v éře, kdy v české politice do pozadí ustupovali disidenti a lidé, co si s normalizačním režimem nezadali a kdy jejich vliv slábl ve prospěch těch, kteří sdíleli stejný, dominantně byznysový pohled na svět, jako Andrej Babiš.”

Tak to bylo volné převyprávění a dvě citace z článku na DR.


Příspěvek byl publikován v rubrice Napsali o Andreji Babišovi se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář u Andrej Babiš, Ano 2011 a doba před listopadem 1989

  1. Vaclav Box napsal:

    NeJsem fanda pana Babise, ale muze mi nekdo rici co je na nem spatne? Ze nadelal penize v byznisu? Vsichni nasi byvali i nynejsi politici zacinali s holymy prdelemi a dnes jsou milionari. Co vytvorili mimo zmatku a statniho dluhu? Spocitejte kolik z nich byli komunisti a budete zasnout.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>