Andrej Babiš by rád měl Martina Stropnického na ministerstvu obrany

Andrej Babiš si myslí, že by prezident Miloš Zeman neměl zasahovat do návrhů potenciálního premiéra Bohuslava Sobotky. Tvrdí, že když prezident nechal volnou ruku premiéru v deisi Rusnokovi, pak by se měl tak zachovat i nyní.

Citujme doslovné vyjádření Andreje Babiše: „Myslím si, že by pan Stropnický byl vhodným adeptem na ministra obrany. Je to zkušený člověk, je jeden z mála našich lidí, kteří pracovali ve státní správě. Resort má určitě velké rezervy, co se týče šetření. Historicky tam byly obrovské problémy se zakázkami a myslím, že by se na to měl někdo podívat.“

Prezident Zeman ovšem považuje jmenování Stropnického na post ministra obrany za absurdní věc. Naopak by se mu nebránil v případě ministerstva zahraničí či kultury, zde je dle Zemana místo pro Martina Stropnického.

Tentokrát musím souhlasit s prezidentem Zemanem a nesouhlasit zcela s Andrejem Babišem. Jistě, každý post mistra je postem zejména manažerských a manažer Martin Stropnický již byl. Rozhodně mu je ale bližší diplomacie nebo kultura. Na ministerstvo by měl přijít více technicky zdatný manažer, přece jenom je Martin Stropnický zaměřen více humanitně.

zdroj: tady.


Příspěvek byl publikován v rubrice Kontroverzní články se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>