Andrej Babiš chce vést korektní kampaň, souhlasí i Tomio Okamura

Na stránkách Novinky.cz se objevila zpráva, dle které se Andrej Babiš a Tomio Okamura rozhodli vést mezi sebou slušnou kampaň. Co si pod tím představit?

Jednoduše to, že oba dva chtějí odlákat zavedeným stranám voliče a povedou kampaň zejména proti nim. Nepotřebují útočit proti sobě. Okamura by sice mohl vmést do tváře Andreji Babišovi jeho dotační program, kde se realizují velké zisky Agrofertu (třeba příměsi biosložek do paliv), na druhé straně by zase Babiš mohl nést válku v duchu lehce xenofobním – že Japonec do Poslanecké sněmovny nepatří….atd.

Bylo by to ale ubohé a sráželo by to jejich politické body. Takhle se oba ukáží lepšími. Z článku dále vyplývá, že oba loví v jiných vodách. Že Ano, bude líp jde spíše do pravice a Okamurovo hnutí spíše do levice.

Osobně bych ale řekl, že oba okupují stejné pískoviště, tj. naštvaného voliče, bez ohledu na to, zda je to levičák, či pravičák. Ostatně toto rozdělení už u nás dlouho neplatí.

Deset procent lidí je spokojených a je jim šumafuk, kdo vládne…Podnikají, jsou v pohodě a nepotřebují to rozlišovat. Zda jim nová garnitura dá o procento vyšší či nižší daň je jim jedno.

Zbytek společnosti je víceméně nakrknutých, a to jsou jejich potencionální voliči. Takže závěr článku?

I Andrej i Tomio chtějí lovit v tom největším rybníce co je. Třeba já bych chtěl volit procentuálně. Jako že bych si vybral sympatické strany a pak bych vepsal do formuláře:

Ano, bude líp 40%, Tomio 20%, KDU-ČSL 10%, Svobodní 20%, Zemanovci 10%. A pak by se to spočetlo a bylo by. Pro mě ideální stav. Proč to ještě není?


Příspěvek byl publikován v rubrice Volby se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář u Andrej Babiš chce vést korektní kampaň, souhlasí i Tomio Okamura

  1. Pingback: Andrej Babaiš koriguje pakt o neútočení s Úsvitem | Andrej Babiš

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>