Andrej Babiš jen pro bohaté – citujeme to raději celé…

Zajímavý názor z Reflexu, citujme:

Pan Andrej Babiš, velkouzenář, ministr a vydavatel, pronesl v nedělních Otázkách nezapomenutelnou větu. Politici by podle něj měli být jen zajištění (rozuměj finančně zajištění) a tedy bohatí lidé. Jde o první vlašťovku, že to Babiš myslí s oligarchizací české politiky úplně vážně, a prezentuje i požadavky, které jsou evidentně nestoudné.

Návrh, že by do politiky mohli jen bohatí lidé je v přímém protikladu s principy demokracie. Pan Babiš nepochopil (nebo je mu to jedno), že v demokracii vládnou lidé – tedy i ti chudí. Jeho návrh, aby se do politiky mohli pouštět jen boháči, je tak návrhem na zrušení zastupitelské demokracie jako systému a nahrazení systémem zvaným orientální oligarchie (známe ji například z Ruska, Ukrajiny, zemí Střední Asie, Afriky, atd.).

Pozornému pozorovateli naší politiky je již delší dobu jasné, že Andrej Babiš neví a nechápe, co demokracie je. Nyní, když se ale vymáčkl naplno, je konečně úplné jasné, že chce natvrdo a bez vykrucování demokracii v její současné podobě zrušit.

Uff…ostré jako wasabi – japomský křen. Nechme na úsudku, co je vlastně realita…

 


Příspěvek byl publikován v rubrice Napsali o Andreji Babišovi. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>