Andrej Babiš nabírá mocné spojence

Možná jste zaznamenali článek na serveru DeníkReferendum.cz, kde se píše o tom, jak Andrej Babiš do své stáje nabírá nové a nové spojence, zejména mediálně známé tváře. Članek je celkem dlouhý, nicméně doporučuji tomu tu čtvrthodinu věnovat a přečíst. Ostatně není špatný. Můj osobní názor je sice na vážkách – podobá se to nákupu v supermarketu z Babišovi strany a podobnost s nakoupením Radka Johna pro Věci Veřejné nemusí být čistě náhodná.

Z pěkného článku bych vypíchl pár věcí. Jiří Zlatuška a Martin Stropnický jsou jistě osobnosti. Bez debat. Já posledně volil VV jenom kvůli morální autoritě Radka Johna, který mi jako investigavec imponoval. Jak to dopadlo víme. Jeden citát z článku: Podle mluvčí ANO 2011 Radky Burketové Andrej Babiš v současné době vyjednává spolupráci s dalšími takřka deseti osobnostmi. „Jejich jména vám neprozradím, mohlo by to zhatit naše záměry. V každém případě proběhne v první polovině srpna tisková konference, při které tyto osobnosti představíme veřejnosti,“ uvedla Burketová pro Deník Referendum.

Tak tomu moc nerozumím. Buď ta osobnost sama chce Andreje Babiše oslovit a udělá to anebo “vyjednávání o podpoře” je poměrně profláklý slogan z parlamentního bordelu. Toto bych vytknul a zejména tiskové mluvčí, toto spojení to degraduje na “hele, když půjdeš s námi, nebude to zadarmo”. Tím neříkám, že je to pravda, ale toto sousloví je dle mého opak serióznosti jako takové.

S čím souhlasím, je naopak tvrzení paní první místopředsedkyně ANO 2011, paní Jourové, opět citujme: První místopředsedkyně ANO 2011 Věra Jourová Deníku Referendum potvrdila, že se odmítají zařadit na pravolevé ose. Zároveň se vymezují proti kompletní politické elitě. „Otázku pravice či levice považujeme za zastaralou, je to dnes již klišé,“ uvedla Jourová pro Deník Referendum. To je jasné. Pokud pravicová vláda zvyšuje daně, tak to je spíše levicové. Pravice levice nefunguje, je to fakt už přežitek.

Potom je pár řádků o tom, jak je třeba mít všude odborníky, jak státní úředníci berou vše, co není přišroubované (Martin Komárek), jak bude Andrej Babiš prosazovat nikoliv vlastní podnikatelské plány, ale především nějaký předem definovaný program (Jiří Zlatuška), jak vlastně Andrej Babiš do politiky nechce, ale chce pomoci zemi (Martin Stropnický).

Podtrženo sečteno, pánům jako pan Komárek, Zlatuška a Stropnický věřím, že to myslí upřímně. Bohužel už slovo “upřímně” u nás několik let neznamená upřímně. Tak tedy řekněme, že se snažím jim uvěřit a budu držet pěsti.

 


Příspěvek byl publikován v rubrice Spojenci Andreje Babiše se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>