Andrej Babiš v Otázkách VM – potřebujeme většinový systém

Andrej Babiš vystoupil v neděli 17.11.2013 v Otázkách Václava Moravce. Uvedl několik zajímavých informací, shrňme si alespoň některé:

- ANO 2011 nechce zvyšovat daně, chce zlepšit vybírání daní, šetřit a zefektivnit státní správu.

- Ano 2011 a Andrej Babiš chtějí pro sebe ministerstvo financí.

- Andrej Babiš by rád centrální nákupy, jsou totiž mnohem levnější, než když si každý úřad nakupuje dle svého.

- s ČSSD se rozcházejí v názoru na zavedení registračních pokladen, ANO 2011 je považuje za zbytečné.

- Andrej Babiš popřel spekulace, že vyjednává bokem s  Úsvitem Tomia Okamury.

- Andrej Babiš by rád většinový systém.

Tak co se týče posledního bodu, myslím že situace jsem opravdu dospěla. Když někdo vyhraje volby, tak ať si vládne sám a má ve sněmovně většinu. Tak může prosadit svoji vizi a nedělat ústupky koaličním partnerům. Pokud to bude dělat 4 roky dobře, může být klidně znovu zvolen. Pokud špatně, tak spadne do propadliště dějin…

zdroj: PL


Příspěvek byl publikován v rubrice Napsali o Andreji Babišovi se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář u Andrej Babiš v Otázkách VM – potřebujeme většinový systém

  1. Václav Bártl napsal:

    Vážený pane Babiši, velmi si vážím Vašich názorů a většinou s nimi plně souhlasím. Jestli má stát efektivně fungovat, měl by být řízen jako úspěšná firma. Má to jeden háček. Dobře víte, že v každé úspěšné společnosti končí demokracie u bran závodu a řízení je svěřeno špičkovým profesionálům. Běh společnosti je řízen principy řízení jakosti (ISO ) na principu závazných vnitřních přepisů. Jakákoliv demokracie a korigování rozhodnutí odpovědných managerů ze strany “lidu” není přípustné.
    Ze své praxe víte, že jakékoliv rozhodnutí na základě široké diskuse k ničemu nevede. Dohodnout se musí malý kolektiv odborníků (jak jich je víc jak 5, už se to rozplizne v neúčelnou debatu) a rozhodnutí pak musí být svaté. Management musí mít klid na práci a svobodu v rozhodování. Zodpovídá se pouze za výsledek majiteli, akcionářům a v případě státu parlamentu.
    Je načase říci lidem otevřeně, že kvalitní řízení státu znamená disciplinu a tvrdé omezení bezbřehé demokracie, kterou si mnozí představují tak, že mohou do všeho kecat, ať tomu rozumí, nebo ne.
    Přeji úspěch a zdraví. Václav Bártl, Praha

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>