Andrej Babiš v Pressklubu Frekvence 1

Andrej Babiš byl o víkendu v Pressklubu Xavera Veselého na Frekvenci 1. Co v rozhovoru také padlo? Citujme pár výroků Andreje Babiše:

“Já jsem jako introvert a určitě viděli všichni občané Česka, že mluvení není moje kategorie. Já jsem i ty předvolební debaty u Moravce nesnášel. Protože necítím se tam dobře, nejsem člověk, který umí tak mluvit, jak naši politici. Ti to umí perfektně.”

“A když jsem říkal, že stát by měl vlastně nakupovat centrálně, jak to my děláme, tak se mi všichni smáli. Ale normální člověk jako mi rozuměl, kdežto tihle lidi, který nežijí v tom reálném světě samozřejmě se mi smáli. Protože tomu vůbec nerozumí.”

“Já jsem vždycky říkal, nechť Sobotka a Hašek jdou do reálného života. Protože oni v něm nejsou, oni jsou ve světě politiky a tam jsou jiné pravidla a pro člověka z byznysu jako já ty pravidla jsou nenormální.”

“Ne, tak to není o tý vládě. To je hlavně o tom, že my chceme skutečně zrealizovat ten program. Takže my jsme se potkali nejdřív s Úsvitem, s panem Okamurou, ten má v podstatě jednoduchý program, to je to vlastně zákon o referendu, takže nám předložil tu verzi návrhu toho zákona a my se teďka na to budeme dívat a budeme se spolu bavit. On deklaroval, že nemá žádné ambice ani vládní, ani, ani nijak to nespecifikoval. Takže jde hlavně o ten zákon.”

“No, tak samozřejmě pokud chceme mít nějaké stabilné vládnutí tady, tak, tak teoreticky ta spolupráce ČSSD, KDU a ANO je asi v této chvíli vlastně asi de facto nejlepší, nejlepší konstrukce. No, otázka je, jestli se domluvíme samozřejmě na, na těch programových prioritách za každou tu stranu, no.”

“A já myslím, že hnutí ANO vlastně splnilo historickou úlohu, že zabránilo vlastně nástupu, totálnímu nástupu levice. ČSSD vlastně tady to měla víceméně domluveno s SPOZ a za podpory komunistů.”

“A když si vzpomenete na koaliční vládu, tak teďka nevíte, jestli, jestli nejhorší byla ODS, TOP 09 nebo VV, jo? Že to byla šílená vláda, vládla korupce, 24 ministrů vyměněných a v podstatě si nikdo nic nepamatuje, co vlastně udělali pozitivního.”

Celkem pěkný rozhovor, doporučuji raději poslechnout než přečíst…

Pokud jste Andreje Babiše neslyšeli, celý rozhovor si můžete poslechnout tady popř. přepsaný přečíst zase tady.


Příspěvek byl publikován v rubrice Andrej Babiš mluvící se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>