Andrej Babiš začal na ministerstvu financí zostra a tak je to správné!

Píše se o tom na PL. A je to tak správně. Andrej Babiš nám chtěl ukázat, jak vypadá práce v soukromé firmě a zřejmě se ji chytá zavésti i na ministerstvu financí. V tomto mu rozhodně fandím, na ministerstvu financí potřebujeme dříče a ne nějakého kecálka.

Ministerští úředníci jsou z toho v šoku, zřejmě něco takového ještě nezažili. Lidi co ale znají Andreje Babiše ze soukromého sektoru v šoku nejsou, prý je ho plno všude :-) Podepisuje osobně i nepodstatné cestovní příkazy. Chce mít také pod kontrolou větší částky k proplacení.

Chválí ho ostatně také exministr financí Tlustý. Ten ale zároveň také varuje, aby se zkrz ptákoviny dostal k důležité práci a že dlouhodobě tento styl práce nebude asi možný. Jedna citace z článku: “Předseda Asociace malých a středních podniků a živnostníků Karel Havlíček potvrzuje, že v privátním byznysu je běžné, když někdo koupí nějaký podnik a začne „dělat pořádek“, že se snaží maximum rozhodování v první fázi koncentrovat sám pod sebe, aby se sám seznámil s tím, co funguje dobře a co špatně. „Má-li šéf firmy na někoho delegovat pravomoci, je dobře, aby si to předtím osahal,“ říká.

A právě takovým režimem byl Andrej Babiš podle něj znám už v Agrofertu. „On poměrně velkou skupinu firem dokázal řídit velmi efektivně, koncentroval velké množství rozhodování pod svoji osobu. To bylo o něm známo a způsob organizace Agrofertu to umožňoval. Babiš koncentroval strategická rozhodnutí do mateřské společnosti Agrofert holding, kde měl poměrně kvalitní manažerský tým, ale on sám víceméně věděl o všech důležitých věcech a fakticky o nich i rozhodoval,“ poznamenal Havlíček.”

Tak snad to tam dá Andrej Babiš po panu Kalouskovi trochu do pořádku.


Příspěvek byl publikován v rubrice Ministr Andrej Babiš se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 komentáře u Andrej Babiš začal na ministerstvu financí zostra a tak je to správné!

  1. Renata Suková napsal:

    Tleskám

  2. Daniela napsal:

    Doufejme,že prosadí to,co říká.Jenom zde v Ostravě je mnoho firem, které dluží státu za zdravotní a sociální a nikdo tyto velké peníze od nich nevymáhá.Daně neplatí ani velké firmy, které si mezi sebou přelévají faktury.Pokud se tyto peníze vyberou, tak bude i na správnou valorizaci důchodu.

  3. Josef Bratršovský napsal:

    Vážený pane Babiši. Beru vás jako váženého občana této země a rád bych vám osobně formou emailu přímo vám napsal,jak i v obyčejném stavebním spoření přijde kdokoli jedním podpisem klidně při čerpání 1000000kč do bydlení,( mimo přeplacení splátek úvěru to je splátka,(neboli anuita + přeplácecí úrok ccaRPSN 5-6%),klidně přijít o dalšího půl milionu navíc. Princip je jednoduchý a jsem ochoten to osvětlit vám,nebo lidem vašeho typu. Jinak vám fandím a jsem zastánce udělání pořádku ve všech firmách se státních majetkovou účastí a vyházením takových (šéfů viz pan Beneš-šef Čezu),kteří paní Načasové alias Naďové nosili kde co jen aby mohli v klidu hrabat ve státních firmách. Je mi jasné,že vás chtěli zdiskreditovat nějakým cárem papíru o účasti v STB,(protože z vás mají strach(lufta).Konečně se našel někdo komu jsem dal hlas a začne se aspoň něco měnit. Jinak,protože se pohybuji mezi lidmi, tak můžu aspoň trochu hodnotit víceméně mizernou finanční gramotnost velké části lidí a schopnost podepsat kdejaký nesmysl. Když mi dáte váš soukromý kontakt,tak vám napíši více. Bratršovský.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>