Andreji Babišovi se nelíbí snížení spotřební daně z pohonných hmot

No ale na druhou stranu, nebyl to právě Andrej Babiš, kdo před volbami kritizoval vysokou spotřební daň z pohonných hmot s tím, že ostatní země mají minimálně naftu o dost levnější? Něco se o tom říká tady:

“2) Spotřební daň z pohonných hmot by se měla snížit. ANO: Ano, pokud to pomůže nastartování ekonomiky, musely by být vypočteny ztráty ve státním rozpočtu. “

To se píše v článku před volbami. Takže, proč je nyní ANO 2011 jednoznačně proti, když neví dopady na nastartování ekonomiky, ale jenom dopady na státní rozpočet? Protože tehdy bylo před volbami a dobře se to poslouchalo.

Nyní i sám Andrej Babiš vidí, že to není tak jednoduché. Ovšem spočítat jen “výpadek”, který není zdaleka jistý, je celkem krátkozraké. Trochu to připomíná pana Kalouska, který zvedal daně tím, že “když zvednu o tolik, vyberu o tolik více”.

A za to ho mnozí, včetně Andreje Babiše kritizovali. Co se takhle chytnout raději za nos a přiznat, jak to tedy je, pane Babiši?


Příspěvek byl publikován v rubrice Andrej Babiš kecající se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>