Byl by Andrej Babiš dobrým ministrem financí?

Já bych řekl že ano. Jako člověk z podnikatelské sféry rozumí pěnězům určitě lépe, než chemik Kalousek. Na jednu stranu místopředseda Kalousek ušetřil, OK, na druhou stranu to zaplatili ti lidé, co jsou nejpotřebnější. Ať už v DPH, nebo ve valorizován důchodů jen na třetinu inflace.

Je toto cesta? Zřejmě ne…stát vybírá daně, přičemž nejvíce si vezme na zaměstnancích. Přímá daň ze mzdy je mantrou a ta plní rozopčet. Živnostníci si to řeší po svém, přispívají minimem, resp. si ještě vezmou daňový bonus na děti.

Dle mého nejsou Andrej Babiš a jeho Ano 2011 nakloněni myšlence, že by to chtělo zlepšit. Osobně se mi líbí registrační pokladny i u zedníka, než aby to utíkalo bez dokladu jim – právě tomu živnostníkovi. Kolikrát v životě jste dali do “kůlničkového” servisu auto a čekali a chtěli fakturu, doklad, cokoliv? Zřejmě nikdy. Logická námitka je taková, že to zdraží tyto služby. Opravdu? Kdo si je tím jistý? V dnešní konkurenci je to blbost.

Nevím, proč by měl mít automechanik 40 000 Kč hrubého, což se rovná čistého, brát bonus na děti, protože vlastně živoří…papírově. Základem by bylo zrušení všech dotací, na cokoliv, protože to zvýhodňuje jen někoho. Proč někdo má mít dotace na nějaké Zelené úsporám, a další si to udělal sám na svoje náklady?

Vybírejme daně, ale méně přerozdělujme, to je cesta, po které lze jíti…Jinak půjdeme po cestě…ale do pekel.

Andrej Babiš jako velký příjemce dotací by nesouhlasil…já nemám nic proti dotacím na jeho pozemky, to je v pořádku…kdo obdělává půdu, má dostat penízky. S přimícháváním biosložek do paliv ale rozhodně nesouhlasím.

Je mi jasné, že Andrej Babiš by taky nechtěl do svého auta bionaftu…ale pokud to lze, a stát to umožňuje, proč to neprolobbovat a mít love na více? Proto jsem Andrejovi Babišovi hlas nedal. Ale těší mě jeho úspěch. Levice nemá většinu, pravice pohořela, pan Kuba se tam nedostal…pěkně se píší tyto řádky. Nechápu moc preferenční hlasy pro knížete a Mirku Němcovou…ti lidi byli asi 3,5 roku někde na Marsu….ale tolik?

Jsme autonomní národ a výsledek voleb musíme  respektovat. Andrej Babiš je asi opravdu vítězem voleb, ovládá čtvrtinu PS Parlamentu v ČR. Třeba něco uhraje, já mu věřím, a lidé mu věřili také. Je dobře že Ano 2011 má tolik hlasů….takže nakonec spokojenost.


Příspěvek byl publikován v rubrice Volby se štítky , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>