Deník SME kontra Andrej Babiš

Jak se dočtete v článku tady, tak důstojník StB Andrej Kuľha nemluvil u soudu s Andrejem Babišem zřejmě pravdu. Deník SME upozornil na dvě kontroverzní věci a to:

1) Spis měl na starost právě Kuľha a v roce 1988 se v něm objevila zmínka o tajném spolupracovníkovi Burešovi, což bylo krycí jméno, kterým StB Babiše ve svých dokumentech označovala.

“Previerka kandidáta bola a je vykonávaná prostredníctvom agentúrnej siete v PZO Petrimex, a to TS Bureš, TS Mráz, TS Bystrický a TS Horáček,” napsal v září 1988 do spisu Kuľha.

2) Nově zveřejněné datum je pro Kuľhovu výpověď u soudu klíčové. V lednu totiž prohlásil, že spis, který Státní bezpečnost vedla na Andreje Babiše, osobně uložil do archivu už v roce 1987. “Po analýze skutečností jsem vyhodnotil, že nejde o vědomou spolupráci (Babiše s StB) a spis jsem odložil do archivu,” prohlásil v lednu Kuľha.

Jedná se tedy o zjevné rozpory. V 2) píše důstojník, že uložil spis k ledu v roce 1987 a v 1) píše, že aktivity byly i v září 1988. Soud pokračuje v dubnu, nicméně se zde naskýtá otázka, zda to Andrej Babiš nyní nějak “nepodmázl” a důstojníka si jednoduše nekoupil.


Příspěvek byl publikován v rubrice Kontroverzní články se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>