Hrozí Andreji Babišovi střet zájmů kvůli Agrofertu?

Zajímavý článek vyšel tady. Pokusme se citovat hlavní myšlenky Andreje Babiše. “Do politiky by nesměl jít ani důchodce, hrozí totiž, že by chtěl třeba zvyšovat důchody. U každého, kdo platí daně, v politice hrozí střet zájmů v tom, že by daně mohl chtít zrušit,” říká v rozhovoru pro IHNED.cz a Hospodářské noviny předseda hnutí ANO Andrej Babiš.

“Velice mne baví situace, kdy mne novináři permanentně podezírají ze střetu zájmů přesto, že ještě nemohl žádný nastat. Nepamatuji si, že by novináři takto grilovali před nástupem do funkce ministra dopravy pana Řebíčka, jehož firma zázračně zbohatla, protože jí jeho úřad dohazoval zakázky.”

“Osobně od státu nic neberu, plat poslance posílám na charitativní účely, stejně bych se zachoval i s platem ministra. Do politiky jsem nešel zbohatnout jako pan Topolánek nebo Řebíček, Bárta a řada dalších, ale poté, co jsem vybudoval úspěšnou firmu, jsem chtěl pomoci zabránit totální destrukci českého státu a jeho funkcí.”

“Ten, kdo není finančně zajištěn, si jde totiž podle tohoto principu automaticky do politiky vydělat. Ten, kdo finančně zajištěn je, jde podle této logiky do politiky především pomáhat svému byznysu – hlavně asi proto, aby byl ještě zajištěnější.”

“Nikdo není pod takovým mediálním drobnohledem jako já. Uvědomuji si to. Uvědomuji si také, že v politice můžu ztratit mnohem víc než v podnikání, kde můžete sice přijít o miliardy, ale o vašem selhání ví jen pár zasvěcených.”

Dotace z Bruselu, které jdou na české zemědělství, jsou naprosto transparentní. Jsou nárokové, každý zemědělec má tedy právo získat jednotnou dotaci na hektar zemědělské půdy a každý zemědělec dostává stejně – necelých šest tisíc korun na hektar.”

Poměrně moudrá slova Andreje Babiše a mají hlavu a patu. Ve střetu zájmů je opravdu úplně každý, kdo je v politice. Ten chce prosadit to a ten zas ono. proto máme tu demokracii. Sice taky není úpně spravedlivá, nicméně nic lepšího nemáme. A Andrej Babiš to ví moc dobře.


Příspěvek byl publikován v rubrice Napsali o Andreji Babišovi se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>