Jak skutečně probíhají setkání Andreje Babiše a Ano 2011 – jak to vidí diváci?

Dostali jsme tip na zajímavý článek, kde autor popisuje, jak to vlastně v tom sále meetingu Andreje Babiše a Ano 2011 vypadá. Článek si rozhodně přečtěte, my se omezíme na některé zajímavé citace a popřípadě okomentujeme náš názor.

“Kdo není s námi, je proti nám. Lži a pokrytectví.” Ano, to je názor asi 95% stran, ale možná i 80% lidí v životě. Buď se mnou souhlasíš, anebo jsi nepřítel.

“Andrej Babiš na tazatele z řad publika: “Pokud se Vám nelíbíme, tak nevím, proč jste přišel vůbec.” Ano, to je také časté. Jak říká klasik – abys poznal dobro od zla, musíš poznat oboje. Takže i já si umím představit, že bych šel na setkání komunistů, stejně jako na setkání Andreje Babiše, ODS, ČSSD i Pirátů z Karibiku. Z médií si člověk prostě 100% názor neudělá. To se musí zažít. Zkušenost je nepřenositelná.

“Babiš na Víta Jedličku: “… Tady je zástupce, koukejte na něj, pošklebuje se té paní celý večer, nechcete jít na ten meeting těch Svobodných? Ono by bylo lepší, kdybyste už vypad konečně …”. Takže ono znovu, jak to říká Andrej Babiš jinými slovy – pokud nám nechcete kývat, jděte raději pryč.

“Pavel Telička se zachoval hnusně, když na otázku Vítka Jedličky (na kterou Andrej Babiš odpověděl) reagoval tak, že ho div neposlal pryč. Teličkova reakce je v ostrém rozporu (pokud vědomě, jde o pokrytectví) s tím, co proklamuje hnutí ANO 2011. Teličkova otřesná reakce: “Já se omlouvám, ono to asi nebylo označený dole dostatečně, biopaliva budou asi ve vedlejším sále. Protože tady je hnutí ANO. Vy se ptáte na Agrofert, na biopaliva, máte zájem zeptat se na něco z programu? Nebo jste se opravdu spletl a chtěl jste jít vedle? … [monolog pokračuje] … Pokud chcete říct, že tím má pan Babiš potenciální střet zájmů, že opravdu jde do politiky kvůli tomu, co mi přijde sice absurdní, tak přijďte v ten moment, kdy se tak stane …”

Závěr autora (částečně) sdíleného článku: “Babiš a Telička potlačují jakýkoliv náznak odporu či ožehavých otázek. Chovají se arogantně, Babiš v přímém přenosu lže. Chlubí se svými sliby a čeho dosáhli – nemůžou se však chlubit absencí pokrytectví a absencí arogance, oboje se u nich vyskytuje. Žádají nás o otázky a názory, přičemž některé potlačují, zesměšňují a tazatele posílají doslova pryč ze sálu.”

Náš závěr: Samotný (trošku modifikovaně převzatý) článek je plná citací a odkazů, proto je nebudeme dělat duplicitně. Pisatel evidentně na meetingu byl a slyšel. Tečka. Nenašel jsem tam odkaz na video z tohoto meetingu, možná to doplní autor v komentářích. Asi takhle. Teď to nechci, aby si to Andrej Babiš bral doslova, je to blbé přirovnání. Ale je z historie. Adolf Hitler, ač ho někteří považují za ultrapravici, tak vyhrál volby a stal se kancléřem díky levicovým názorům. Slíbil práci pro každého, slíbil blahobyt…nejsem ani ultrapravice, ani ultralevice, ale být ve dvacátých nebo třicátých letech minulého století, tak jasně volím Hitlera. Měl jasnou vizi (v té své době) a dost ji i plnil. Nevím, proč jsou současní vzyvatelé AH považováni za ultrapravici …Hitler byl vlastně sociální demokrat, který jen nechtěl komunismus…no to nechme na jiných…

Každopádně věřím, že Andrej Babiš svou kampaň dělá dobře, akorát podobné výstřelky by měl on a hlavně Pavel Telička nechat ve svých firmách. Tam jsou páni. Tady se musí chovat slušně…jde přece o volební výsledek, ne pane Andreji Babiši?

 


Příspěvek byl publikován v rubrice Kontroverzní články se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář u Jak skutečně probíhají setkání Andreje Babiše a Ano 2011 – jak to vidí diváci?

  1. Pingback: Další příklad meetingu Andreje Babiše | Andrej Babiš

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>