Jak to dále plánuje Andrej Babiš?

V jednom z minulých článků jsme tipovali, zda Andrej Babiš a jeho Ano 2011 udělají přes 15%. Takže nyní už je to fakt, udělali skoro 19% procent a mají jen o 3 poslance méně, než “vítězná ČSSD”. Výsledek je to velmi solidní.

Na internetu najdete hodně radílků, kteří radí jak to vidí…a co Andrej Babiš udělá a s kým půjde nebo nepůjde…Osobně to vidím tak, že Andrej Babiš půjde do vlády jedině, když bude ministrem financí. A dle povolebních debat se tomu ČSSD moc nebrání.

Na druhou stranu, on nutně ve vládě být nemusí, může zůstat jakoby v opozici, s tím, že bude podporovat a předkládat dobré názory, a pro něho špatné zákony prostě neprohlasuje. Tak by se to mělo správně i dělat. A ne jako doteď, že když dobrý názor předloží opozice, tak jenom z tohoto faktu se prostě neschválí.

Andrej Babiš určitě nebude chtít sám pro sebe křeslo ve vedení Poslanecké sněmovny. Je to pro něj zbytečná nádeničina, on to nepotřebuje. Ano 2011 si sice křeslo vymíní, ale Andrej Babiš do něho nepůjde. To už tak spíše do nějakého rozpočtového výboru…kde se dá o penězích mluvit, byť ne se silou, jakou má ministr financí.

Andrej Babiš někdy před měsícem hovořil, že pokud bude mít dvouciferný výsledek, tak agentura co pro něj dělá dostane speciální prémii. Takže bych řekl, že ji dostane :-)

Závěrem chci říci svůj úplně osobní názor – Andrej Babiš bude v opozici, vládu podpoří – bude to menšinová vláda s podporou komunistů, ale vždy od něj bude hrozba, že některé zákony nepodpoří a bude předkládat svoje, které bude muset kabinet ČSSD podpořit. A premiér? Pan Sobotka to nebude, můj tip…


Příspěvek byl publikován v rubrice Volby se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 komentáře u Jak to dále plánuje Andrej Babiš?

 1. Jitka Bédiová napsal:

  Pane Babiši, my Češi bychom si rádi vládli sami. Nechápeme, proč si dovolujete cpát se někam, kam nepatříte.
  Slovák s francouzským návodem na vládu Česka? Nechcete kandidovat Eskymákům s volebním programem z Afriky?

 2. MgA. Jitka Bédiová napsal:

  Můj otec byl Slovák a jsem českoslovenka, ale stydím se za Vás. Běžte zpátky na Slovensko. Ale asi Vás tam nechtějí. Krom toho, vy máte pořád ten Jánošíkovský syndrom druhým brát a dělat z toho milióny a jít do Čech, protože tam bylo vždycky líp.
  Můj otec byl také milionář. Měl milion a půl kilometrů bez nehody jako řidič. Kolik životů chránil celý život. Vám jde jen o peníze.
  Má matka se jmenuje Libuše. To byla česká kněžna, víte. Libušin soud…ono na Vás taky jednou dojde, říkala…

 3. MgA. Jitka Bédiová napsal:

  A do třetice…MY ČEŠI jen s údivem sledujeme, jak si dělá nárok každý němec, rus, rakušan, asiat, slovák. Jako komedie to je výborné.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>