Je Andrej Babiš pohroma?

Na stránkách Pravéh břehu vyšel článek o Andreji Babišovi. Autor Karel Kříž (kterému kladl otázky Bohumil Pečinka) Andreje Babiše vůbec nešetří. Jaké jsou hlavní myšlenky v uvedeném shrnutí, tak jak to vidí autor příspěvku?

Nepovažuje Andreje Babiše za demokrata – vytýká mu jeho vstup do KSČ ve smyslu toho, že vyrostl na západě. Dále se zabývá osobou Andreje Babiše v době revoluce a spekuluje  o tom, že pád komunistů musel být pro Andreje Babiše vlastně pohroma, neboť měl dobře rozjetou svoji kariéru, měl cenné kontakty a nepochybně by dále rostl.

Po návratu Andreje Babiše musel prý být totálně zmaten novými poměry a nyní si to chce v politice vynahradit. Citace ze článku: “Každý nastupující totalitní režim (tam naštěstí ještě nejsme) je v podstatě stejný jako ten minulý, ale zároveň je natolik jiný, aby to třetině, či dokonce polovině obyvatelstva nedoklaplo.”

Naráží i na známý výrok Andreje Babiše, totiž že stát se musí řídit jako firma. Firma a stát jsou něco jiného. Firmu může Andrej Babiš řídit rozkazy, stát by měl být položen na demokratických principech. Každý totalitní režim začínal podobně. To jest nějakým spasitelem, který chce “udělat pořádek”. Poznamenává, že toto už se děje tisíciletí a má to vždy podobný průběh.

Pouští se do Andreje Babiše i z hlediska jeho dotačního byznysu, kdy Andrej Babiš sbírá státní dotace za kačdý kus dobytka, půdy nebo litru biopliva. Rázně odsuzuje srovnání Andreje Babiše s Baťovými. Ti nikdy nebyli komunističtí prominenti, vydupali firmu ze země. Andrej Babiš naopak pouze skupuje firmy, které by fungovaly i bez něho a zaměstnanci by se měli asi i lépe. Ve svých firmách udržuje Andrej Babiš nízké mzdy a kvalita produktů co produkuje je taky nicmoc.

Co k tomu dodat? V demokracii má každý právo na svůj názor, se kterým zase ostatní nemusí souhlasit. Já rád vyslechnu všechny názory a udělám si na věc vlastní obrázek. Andrej Babiš není svatý mesiáš, na druhou stranu v něm nespatřuji horší postavu novodobé politiky, jako jsou Kalousek, Bém, Benda, Klaus a další. Prostě Každý z těchto pánů měl a má svoje představy. Já je nesoudím, pozoruji a pak se rozhodnu sám. To platí i ve vztahu k Andreji Babišovi.


Příspěvek byl publikován v rubrice Napsali o Andreji Babišovi se štítky , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>