Je Andrej Babiš pro budoucnost velká neznámá?

Andrej Babiš a Ano 2011 bylo překvapením voleb v roce 2013. Sám Andrej Babiš to hodnotí jako velmi hektický rok. Andrej Babiš chce řídit stát jako firmu. Kéž by to šlo! Jenže tím, že máme demokracii, tak vlastně pořádně nevládne ani svým poslancům ani své straně Ano. Nemůže přijít a bouchnout do stolu a říci:” Teď mě budete poslouchat všichni na slovo.”

To lze právě pouze ve firmě, pokud jste vlastníkem a s každým se klidně můžete na hodinu rozloučit. Ano 2011 je plné známých i neznámých individualit, které si nenechají jen tak foukat do polívky. Jedině přátelské a empatické vedení je může spojovat, nikoliv direktivní jednání.

Také spojení s “levicovými” sociálními demokraty a středovými KDU-ČSL není bez problémů. V koaliční smlouvě se proplétají ryze pravicové i ryze levicové věty a udělat z toho nějaký konzistentní závěr je velmi těžké. Jenom dobře, že nemají většinu ČSSD+KSČM. To by daně letěly nahoru jako nic. Korporátní, příjmové, majetkové…dobře, že tam Andrej Babiš je.

Do budoucna o Andreje Babiše nemám strach. Korumpovat se určitě nedá, maximálně bude lobovat ve prospěch Agrofertu. A pokud dokáže donést do kasy pár desítek či stovek miliard bez navýšení daní, tak jedině dobře.


Příspěvek byl publikován v rubrice Napsali o Andreji Babišovi se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>