Nebudu mít žádné kmotry, říká Andrej Babiš

Vskutku výborný článek jsme našli tady. Jde o rozhovor s Andrejem Babišem. Určitě si ho přečtěte. Dle mého se jedná o jeden z nejlepších rozhovorů s Andrejem Babišem.

Co v něm říká Andrej Babiš? Zkusme bodovitě, citujeme:

Rozdíl mezi Věcmi veřejnými a námi j v tom, že já jsem se nevynořil najednou. Dva roky chodím po republice a říkám stále stejné věci.

Politici se stali nadlidmi, kteří mají imunitu, nemusejí dodržovat pravidla, a přitom o nás rozhodují.

Teď ze mě udělali pitomce, že jsem se nevěděl, jaká je minimální mzda. Samozřejmě že jsem se divil, protože u nás ve firmě nikdo nebere osm a půl tisíce, náš průměrný plat je daleko vyšší a nechápu, proč mi někdo radí, abych dával 8,5 tisíce.

Když budu jen poslancem, tak nic, jen podám majetkové přiznání. Pokud budu sedět ve vládě, odejdu z postu předsedy představenstva a vzdám se funkce generálního ředitele.

Některá média zkratkovitě psala, že chci být ministrem financí. Já jsem jen řekl, že zásadní vliv na poměry v zemi má resort financí, ale to neznamená, že ho chci vést zrovna já.

Pokud se tady dějí zvěrstva, jako že se postaví železniční koridor z Plzně do Prahy za čtyři miliardy, kudy vlak jede dvě hodiny, zatímco autobus to zvládne za 50 minut, tak to fakt nechápu.

Většinový systém, ze kterého by vzešly stabilní vlády, by byl lepší.


Příspěvek byl publikován v rubrice Napsali o Andreji Babišovi se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>