Nevolte Andreje Babiše vzkazuje Benda

Proč nevolit Andreje Babiše? Tři důvody nabízí Marek Benda z ODS.

Andrej Babiš kolaborant? Jedna citace: Babiš byl mnoholetým agentem Státní bezpečnosti. Jeho svazek byl ale skartován (což mimochodem svědčí o tom, že byl až do poslední chvíle aktivním tajným spolupracovníkem, neboť právě „živé“ svazky se ničily jako první, ostatní už StB uklidit nestihla), proto Andrej Babiš této kapitoly svého života nebojí a se slovenským Ústavem paměti národa se dokonce rozhodl soudit o své dobré jméno.

Andrej Babiš podnikající? Citace: Většina Babišova veřejně známého podnikání se neodehrává na volném trhu ve férovém konkurenčním prostředí. Naopak jeho doménou je trh regulovaný a státem dotovaný. Jako ryba ve vodě se cítí tam, kde je možno přisávat se na státní dotace, zdroje, kde mu k zisku majetků pomáhá leštění klik a kamarádíčkování se s politiky.

Řídit stát jako firmu? Citace: Stát nikdy nemůže fungovat jako firma, protože jeho úkoly jsou jiné. Z hlediska Babišovy podnikatelské praxe to má navíc jeden pikantní háček. Podle mých informací neumí s žádnými firmami normálně spolupracovat a vždy jen směřuje k jejich pohlcení.

Co na to říci? Tak Marek Benda je ten poslední, kdo může Andreje Babiše kritizovat. Jako protekční synáček bývalého disidenta si z politiky udělal slušný byznys. Andrej Babiš má svoje mouchy, ovšem Marek Benda určitě také. Navíc u válu už byl…Nechme Andreje Babiše ať ukáže, co umí…

zdroj: PL


Příspěvek byl publikován v rubrice Kontroverzní články se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>