Oblíbenost Andreje Babiše je obrovská, nyní by ANO 2011 vyhrálo volby, bude Babiš někdy premiérem?

Pokud by se nyní konaly volby, tak by Andrej Babiš dosáhl takřka na 25% podíl voličů. To je o 4% více, než by měla druhá ČSSD. Doufám, že to nepovede k vyvolání předčasných voleb, potom by se to mohlo zase ryche změnit. Andrej Babiš prostě musí být 4 roky u kormidla alespoň jako ministr financí. Pokud se Andreji Babišovi podaří snížit schodek a nezvyšovat daně, za 4 roky ho bude volit ještě více lidí.

Samotný Andrej Babiš má nyní důvěru skoro poloviny dotázaných, což není úplně málo. Pokud Vám věří řekněme 4 miliony oprávněných voličů, tak je to hodně slušné, na tak malou zemi, kterou Česká Republika bezesporu je. Ovšem podobnou polpularitu měl svého času i Vít Bárta, ovšem jak to dopadlo s ním a Věci Veřejnými víme všichni. Skončili v propadlišti dějin, jako relativně nepovedený podnikatelský projekt.

Na druhou stranu průzkum vyhrál Tomio Okamura a to zřejmě díky své myšlence referenda, kterou dlouhodobě prosazuje. A to na voliče platí, možnost rozhodovat je pro člověka vždy povznášející a málokdo je vůči této výsadě imunní a nezajímá ho. Stejně tak si naopak uškodila ČSSD svým polopučem, kdy chtělo stranu ovládnout křídlo Michala Haška.

Jedna citace ze zdroje tady: „Negativní zkušenost s Andrejem Babišem tu zatím není. Až se začne hnutí ANO angažovat ve vládě, bude dělat sporné kroky, nebo budou média vytahovat problematická rozhodnutí jednotlivých ministerstev, tak samozřejmě se dá očekávat i pokles preferencí. Samozřejmě může mít nějaké skandály ČSSD, která může mít problémy uvnitř strany. Sociální demokracie může prohrát evropské volby, tím pádem se otřese pozice Bohuslava Sobotky. To všechno může znamenat, že preference ANO budou vysoké. Ale na druhé straně se také může stát, že slovenský soud označí Babiše za agenta StB, začne se zpochybňovat v této souvislosti jeho pozice ve vládě, může se objevit skandál, kdy zneužije státní peníze pro svůj soukromý byznys a poté mohou jít preference hnutí ANO velmi rychle dolů.”


Příspěvek byl publikován v rubrice Budoucnost Ano 2011 se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>