Proč jde Andrej Babiš do politiky?

Známý kritik a oblíbený blogger to rozhrábl ve svém článku Proč jde Andrej Babiš do politiky. Ono nic není černé ani bílé, vesměs je to směsice odstínů barev. František Matějka v postu rozebírá možné scénáře, proč vlastně Andrej Babiš jde do politiky. Cituji: “Bez dotací by si ani neškrtl”. No něco na tom je. Dotace jsou mocné a všichni jsme to pocítili na pásce od elektriky – doplácí se na fotovoltaiku a teď snad i přidávání biosložky do paliv. Poslední den mandátů poslanců bývalé sněmovny a hlasování pro ně trochu smrdí…

František Matějka to má celkem slušně prokouklé, ostatně to bylo dostatečně známo, méně už medializováno. Zatímco fotovoltaika brečí, příměsi do piopaliv jedou v tichosti dále.

Je možné, že to tak vskutku je, tj. Andrej Babiš se tlačí do politiky jako mesiáš protikorupční, ale zároveň plánuje další posílení svého byznysu.

Je to logické – pokud cpe do ANO2011 peníze, nedělá to z mecenášství…je to investice co možná vyjde (5% ve sněmovně a jazýček na vahách) anebo třeba nevyjde. Jen Andrej Babiš a jeho blízcí podřízení vědí pravdu, nicméně po zkušenostmi s VV…Byznys a politika se stává tou stejnou stokou, která bere břehy a jede si dál klidně. Normální člověk ji nezahrazdí, zejména český, malý a ubohý člověk, co je rád, že má na Babišovy gumové rohlíky.


Příspěvek byl publikován v rubrice Kontroverzní články se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>