Reflex kontra Andrej Babiš – jde z Andreje Babiše strach?

Válka vrcholí. Aby Andrej Babiš ustál tlak od Reflexu, bude ho muset zřejmě koupit. Jinak už nevím. Celkem slušný útok na Andreje Babiše, je to opodstatněné? Budeme spekulovat? Následující věty vycházejí přímo z článku uveřejněného tady na Reflex stránkách. Článek je to hutný. O čem se tam, volně převyprávněno, píše?

Bohumil Pečinka sděluje: Tvrdím, že Babiš jako politik je úplná pohroma. Návrat ve spirále k dědicům nejhorších tradic národa.

Ten článek je jedním slovem opravdu výborný, autor v něm naznačuje:

Jak může být člověk, který vyroste na Západě, přijede pak sem a vstoupí do KSČ, demokrat? Jemu muselo být z listopadového převratu od první minuty špatně. Před ním vždy něco znamenal.

Každý nastupující totalitní režim (tam naštěstí ještě nejsme) je v podstatě stejný jako ten minulý, ale zároveň je natolik jiný, aby to třetině, či dokonce polovině obyvatelstva nedoklaplo.

Babiš nikdy nebude moci řídit společnost jako firmu bez toho, aby se ho lidi (i spolustraníci) báli, a bez toho, aby politická struktura nepřešla do formy monolitu. Aby se společnost bála a zatáhla, je nutné vraždit.

Babiš je velmi pravděpodobně největším příjemcem státních dotací v této zemi. Z kapes jiných lidí od nás i z celé Evropy mu tečou miliardy.

Srovnávat Babiše s Baťou je skutečná nehoráznost. Baťa nebyl komunistický prominent, neuměl se zkraje ani pořádně podepsat. Byl dokonalý selfmademan. Neměl privilegia, vydupal firmu ze země, postavil na zelené louce desítky továren a celá města. Babiš skupuje ze svých zisků existující firmy, lidem práci nedává, on je pouze přebírá.

Nic, konec citátům. Článek si prostě musíte přečíst, něco tak dobrého od pana Pečinky v rozhovoru s Karlem Křížem se jen tak nevidí. Skutečně v mém měřítku výborný nástin rozhovoru s významným ekonomem.

Teď naše stanovisko (moje, pisatele, redaktora). Jak se píše v odstavci, co jsem neocitoval, Andrej Babiš by se měl  (kdyby pokračoval komunismus), stále velmi dobře. Andrej Babiš byl zkrátka v té době prominent a po pádu komunistů musel být fakticky zdrcen. V té době měl už slušně našlápnuto a kontakty všude.

Najednou se čekalo, že se budou komunisti věšet a ejhle, najednou nic. A Andrej Babiš pochopil svojí šanci v novém tržním systému (který už znal z celého světa) a začal budovat impérium. Já bych to Andreji Babišovi nezazlíval. Měl šanci, know how, šel do toho a nyní je Andrej Babiš king…Kdo z vás na to má, jak říká klasik Paroubek?


Příspěvek byl publikován v rubrice Napsali o Andreji Babišovi se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>