Stane se Andrej Babiš jedničkou i v lesnictví?

Dle článku na ihned.cz je to klidně možné. Andrej Babiš totiž usiluje o převzetí firem Jana Mičánka, jež dosud lesnictví kraloval. Jedná se o dvě větve krachujícího Mičánkova byznysu: jak lesnictví (Less & Forest), tak dřevařství (Less & Timber).

Věřitelé nyní hledají cestu, jak alepoň nějaké peníze získat zpět. V tom je také hlavní překážka Andreje Babiše – banky chtějí samozřejmě dostat zpět co nejvíce, takže by zřejmě raději konkurz. Potom by se rozprodával majetek jednotlivě, což znamená jednak více práce, jednak pád celé firmy a propuštění stovek zaměstnaců. Není také jisté, že by opravdu dostaly více.

Co k tomu dodat? Nechápu banky, že jdou do nějakého nezajištěného byznysu. Přece půjčování cizích peněz (střadatelů) a následně jejich použijí na úvěry je 100% byznys, nebo ne?

Když chce ubohý běžný malý český člověk hypotéku na byt, dostane kruté podmínky a když nesplácí, byt mu seberou, se ziskem prodají a rozdíl vymáhají ještě po dlužníkovi. A v takhle velkém oboru to nejde? Andrej Bbaiš má samozřejmě čich na peníze, takže vidí laciný podnik s potenciálem…věřím že to s úspěchem sfoukne a bude i vrchním lesníkem:-)

 


Příspěvek byl publikován v rubrice Napsali o Andreji Babišovi se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>