Tomáš Březina již není leadrem Andreje Babiše ve středních Čechách

Jako blesk z čistého nebe přišla zpráva, že známý podnikatel Tomáš Březina dal vale Andreji Babišovi ve středních Čechách. Pro Ano 2011 a Andreje Babiše je to citelná ztráta, neboť Tomáš Březina je známý svým sympatickým vystupováním i činem, kdy v roce 1998 složil mandát poslance za ODS, kvůli skandálu s financováním.

Celý článek je na idnesu. Záhy se vyrojilo mnoho spekulací, proč utíká měsíc před volbami od Andreje Babiše? Řídí Andrej Babiš tuto stranu opravdu jako firmu? Dává direktivní rozhodnutí a omezuje demokracii ve straně? Anebo je pro pana Březinu strana Ano 2011 opravdu málo pravicová. Tomáš Březina, dříve zřejmě volič ODS, hledal někoho, kdo mu pravici nahradí. Ovšem třeba jak jsme psali v článku tady anebo na tomto místě, tak je možné, že Tomáš Březina pochopil, že Andreji Babišovi jde zejména o moc, a půjde klidně s každým kromě komunistů.

Ze začátku hlásalo Ano 2011 a hlavně Andrej Babiš, že jsou pravicová strana, resp. pravý střed. Posledně se to rozvolňovalo, až se přišlo na to, že Andrej Babiš ve svém programu matlá levicové i pravicové věci dohromady. moc bychom se nedivili, kdyby byl pokles stranických preferencí Ano 2011 a Andreje Babiše klidně i několik procentních bodů.


Příspěvek byl publikován v rubrice Spojenci Andreje Babiše se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>