Utrácí Andrej Babiš marnotratně peníze?

Alespoň tak to vyplývá dle exministra financí Kalouska v článku tady. Citujme tedy slova Miroslava Kalouska:

“Vláda nepoužívá od lidí vybrané peníze na to, aby konsolidovala veřejné finance, ale aby marnotratně vyhazovala,” kritizoval bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) současné ministerstvo financí, které v těchto dnech připravuje poslední upřesnění státního rozpočtu. Kalousek je přesvědčen, že Andrejem Babišem (ANO) navrhované změny zdanění nepovedou ke snížení, ale ke zvýšení daňového zatížení. Rozpočet chce vláda podle premiéra Bohuslava Sobotky schválit v pondělí. Ministerstvo financí počítá se schodkem 100 miliard korun. Výdaje by měly činit 1122,8 miliardy.

Miroslav Kalousek uvedl příklad truhláře, jehož žena je v domácnosti se dvěma dětmi, a on vydělává 40 000 korun měsíčně. Ten dostane díky v současnosti schvalovaným slevám na děti 200 korun. Naopak podle platného zákona, který ještě není v účinnosti, by podle Kalouska zaplatil na daních o 1 700 korun méně. “To znamená, že mu Babiš 1 500 korun bere,” řekl Kalousek.

Co k tomu říkáme my? Miroslav Kalousek by přece měl být rád, že stát vybere na daních více, ne? To byl vždy jeho cíl. Ne, aby se lidé měli lépe, ale aby se vybralo co nejvíce peněz, které je pak třeba rozházet mezi “potřebné”. I kdyby Andrej Babiš dělal to samé, nemůže to panu Kalouskovi přece vadit, dělal (snažil se dělat) to samé…

Ale my to chápeme, je přece před volbami – a to i do Senátu, nejen komunálními.


Příspěvek byl publikován v rubrice Napsali o Andreji Babišovi se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>