Volební program Andreje Babiše a jeho ANO 2011

Na portále AnoBudeLip se objevil volební program Andreje Babiše a jeho strany Ano 2011. Co je dobré je, že Andrej Babiš a jeho poradci sformulovali program do poměrně jasných hesel, která nejsou moc dlouhá a zamotaná, takže je pochopí každý.

V podstatě to vypadá jako ráj na zemi – pokud by se Andreji Babišovi podařilo podobný program prosadit a fungoval by, opravdu se musí vše zlepšit a státní rozpočet může být vyrovnaný. Rozeberme si některé důležité body:

Snížení DPH a nazvýšení přímých daní. Pokud sledujete Andreje Babiše, tak jistě víte, že by chtěl snížit DPH u potravin, léků a knih zpět na 10 %, přitom ale nezvyšovat daně nepřímé. Pokud by se Andreji Babišovi podařilo ucpat díry (zlepšit výběr daní), mohlo by to fungovat docela dobře.

Andrej Babiš by chtěl stabilizovat pravidla pro firmy. To by bylo také super, neboť neustálé hejblata s daňovými sazbami, o pár procent nahoru a pak zase dolů (v závislosti na vládě) je pro firmy dost nepříjemné.

Zrušení přestupkové imunity zákonodárců. To zavání populismem, nicméně proč by měl opilý poslanec za volantem využívat imunitu? Na toto heslo naláká Andrej Babiš a Ano 2011 hromadu nespokojených lidí.

Andrej Babiš chce nezávislé úředníky na ministerstvech, nechce vždy po každých volbách obměny normálních zaměstnanců…dále chce prosadit zákon o státní službě, který republicde už docela chybí.

Nechce dávat peníze na sociální bydlení přímo pronajímatelům. Ti si z toho vytvořili poměrně slušný byznys, na který doplácí všichni daňoví poplatníci.

Andrej Babiš by chtěl prokazování nabytého majetku u podezřelých. Zde může narazit. Asi by to šlo u obviněných, nicméně u “zatím” nevinných to zřejmě nepůjde.

Závěr. Andrej Babiš a jeho strana Ano 2011 necílí ani na pravicového, ani na levicového voliče. Cílí na naštvaného voliče, co by chtěl mít menší DPH a politiky více na vodítku. Dá se říci, že ve svém programu vybral Andrej Babiš ty nejlepší hesla od konkurence a sepsal je pod sebe. Záleží jen, jak je to dobře propočítané, zda takhle lze dosáhnout vyrovnaného nebo dokonce přebytkového rozpočtu.


Příspěvek byl publikován v rubrice Ano 2011 se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář u Volební program Andreje Babiše a jeho ANO 2011

  1. Navratilova napsal:

    Zdravim Vas, chtela jsem se zeptat jestli budete podporovat zavedeni registracnich pokladen. Podle Vasi odpovedi se budu rozhodovat jestli dat hlas ANO nebo nekomu jinemu. Dekuji za odpoved. Navratilova

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>