Vytlačí Andrej Babiš polské dovozce potravin?

Alespoň to vypadá z obav polských potravinových koncernů. A neberou si zrovna na Andreje Babiše servítky. Citace:

“Obavy polských potravinářů, že se je bude Andrej Babiš jako člen nové české vlády snažit vytlačit z českého trhu, jsou nesmyslné. Je to nesmysl a zlomyslnost, nemám na to žádný vliv, o nákupu potravinářského zboží rozhoduje maloobchod, sdělil dnes Babiš.”

“Pro polské potravinářské výrobce je to neblahá zpráva. Ten člověk je schopen všeho. Máme velké obavy, protože tento český podnikatel vede už dva roky bezohlednou válku s polskými potravinami,” řekl o Babišově vstupu do vlády ředitel Polského svazu výrobců potravin Andrzej Gantner.!

Tak co k tomu lze říci? Tak jasně, poláci mají fedry z nástupu Andreje Babiše u kormidla. Možná i oprávněně. Ale začali asi špatně, začali obviněním, které je ještě daleko. Navíc iluzi svobodného trhu už dnes věří málokdo. Kvóty, dotace, cla…vše brzdí vše a žádný volný trh neexistuje. Je to jen výrok politiků, že vše si udělá trh. Regulací je tolik, že je všechny může znát jen člověk na plný úvazek.

Takže kupujme dál okurky ze zahraničí, šunku z Polska, sýry třeba z Číny…nic moc se nezmění…

zdroj citací: tady v tomto článku.


Příspěvek byl publikován v rubrice Ministr Andrej Babiš se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář u Vytlačí Andrej Babiš polské dovozce potravin?

  1. David napsal:

    Já osobně bych byl pro vytlačení, vždyť je to stejně jen sajrajt a humus, co by nikde jinde krom nás, na Slovensku a možná ještě v Maďarsku ani neprodávali

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>