Z došlé pošty pro Andreje Babiše

Opět došlo pár dopisů na náš mail, proto je zveřejňujeme, bez komentáře, bez korekce chyb:

1) Předmět: názor na řešení OKD Paskov

Zpráva: Pane ministře, zcela sdílím váš názor na řešení problému Paskov. Ikdyž bych měl mít, z hlediska vztahu k OKD, soucitnější názor, neboť jsem 12 let pracoval v OKD ve vedoucích funkcích přeto považuji jakékoliv dotace státu za nesystemové a populistické. Privatizace OKD byla skutečně zpackaná, ale věřte, že v tom mají prsty i jiné strany než ČSSD.

Bakala a spol. získali OKD skutečně za babku, vytěžili s něj zatím asi 40 mld Kč a chystají se na další kšefty, tentokrát s byty. Když tolik zisku z OKD má ať tedy útlum zaplatí, což se vždy předpokládalo. Mám dojem, že po podnikateli Bakalovi zůstanou na Ostravsku jen díry do země, haldy, nezaměstnanost a chudák stát bude vše sanovat.

Prosím, nenechte se zviklat těmi, kteří dnes chtějí zakrýt svoje chyby na úkor velké většiny občanů.

Přeji vám mnoho úspěchů, ikdyž jsem vás nevolil, dnes vidím, že jste na svém místě.

2) Předmět: Střet zájmů…?!Z

Zpráva: Dobrý den. Musím reagovat na právě aktuální dění… Jak je možné,že je Andeji Babišovi vyčítáno,že může potenciálně zneužít svého postavení k prospěchu svých firem ?!

A na druhou stranu…jak je možné,že v našich nezávislých médiích neslyším,že p.Schwarzemberg v době svého působení ve vedení země byl majitelem Becherovky a pobíral dotace na své rybníky ?!! A to samé platí o mnoha dalších politicích především “z pravé strany”,na které by se dal tento POKRYTECKÝ bič použít.

To bylo v pořádku ? Jsem si jistý,že právě takový přístup v zájmu NEspravedlnosti obří měrou přispívá k pesimismu u voličů a k jejich nezájmu např. o volby. Nevolil jsem stranu p. Babiše,ale jak sleduji jeho práci ministra financí,jsem stále více přesvědčený o upřímnosti jeho slibů i činů.

3) Předmět: DUFEK

 Zpráva: Vážený pane Babiši!!!

Po tom co jsem si dnes přečetl o vašem jednání s panem Dufkem se musím jen zasmát!Vy chcete z živnostníků vytáhnout 1000kč měsíčně a tím zalepit státní rozpočet o 10miliard kč?Stačí se jen podívat do obchodního rejstříku pana zlodějě Dufka a sám si můžete udělat obrázek o tom kteří parchanti tento stát okrádají a kde by se mělo těch 10miliard čerpat.

Pokud ale opravdu budete naslouchat lidem jako jsou pan Dufek a spol. dosáhnete akorát toho že spousta lidí bude chodit na úřady práce a sociálky a budou pracovat na černo!!!Pro tohle jsme vás nevolili!!!


Příspěvek byl publikován v rubrice Došlé dopisy na andrej-babis.cz se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

7 komentářů u Z došlé pošty pro Andreje Babiše

 1. Zdena napsal:

  Vážený pane Babiš,děkujeme za vše co děláte pro tento
  zkorumpovaný stát,dáváte lidem naději,že uděláte přítrž
  korupci ,že se začnou kontrolovat finance,které stát investuje ,aby platilo že 1+1 jsou stále 2 a že i milión
  se začíná počítat od 1 koruny.Vydržte,protože budou Vám
  klást překážky,pomlouvat…samozřejmě všichni co jste jim
  šlápl na – kuří oko. Držím palce a přeji pevné zdraví.
  Zdena

  • nastenka napsal:

   Pani Zdeno, nevim, co od nej cekate. Jenom maze lidem med okolo pusy, ale skutek utek. Jeho snaha je jedina, obsadit co nejvice funkci bud sam sebou nebo svymi lidmi a hlavne rozsirit svoje imperium. Dovedete si predstavit, ze by na Slovensku zvolili do tak vysoke funkce Cecha, malokdo ano, jenom ti “chytri” ho volili. A ta jeho zparchantela “cestina”, to je opravdu ozdoba. Kalouska nemusim, ale souhlasim s nim, ze by si mel poridit nekoho, kdo ho nauci cesky, kdyz vystupuje za Cechy.Nezmeni se nic, spousta slibu, ale zacina se na ne zapominat a couva se od nich.Jsme zvedavi, co prevratneho udela ta opevovana Jourova v EU. Nic jako ti ostatni, pouze si podstatne vylepsi svoje vlastni finance. Podle toho, co se pise v tisku, o nas moc dobre mineni v EU nemaji a maji pravdu. V Nemecku snizuji vek odchodu do duchodu, tady naopak. O platech a duchodech ani nemluve. Srovnavame ceny treba leku jinde, ze jsou drazsi nez u nas, ale zapomina se na srovnani platu a duchodu treba v Nemecku. Misto aby se snizovaly stavy “pracovniku” bude se prijimat 600 uredniku, to jeste nevime kde dalsi. Dovolim si opakovat, jedna stylem “aj teba si kupim”. Tak mu dejte hlas na podzim a uvidite, co s nami udela. Odbornik Stropnicky, prebehlik z jine strany, Jourova taky, Valkova byvala clenka KSČ atd., to je take ANO.

 2. Kave Bareš napsal:

  Pane Babiši,

  Volil jsem Vás a nelituji toho. Ze svého okolí vidím, že získáváte i lidi, kteří Vás nevolili. Máte čím dál širší podporu od poctivých a pracovitých lidí. To je deviza, kterou nepromarněte, jako jí promarnili někteří před Vámi.
  Je čím dál tím více zřejmé, že Vaše ministrování je Vaše osobní oběť. Nakrmit resorty zanedbané předchozími vládami a nezadlužit stát je téměř nadlidský úkol. K tomu všemu ještě poslouchat sprosťárny od pana Kalouska a jeho nohsledů a kmotrů, to už je očistec.

  Vydržte! Nenechte se znechutit, to je to, co chce pan Kalousek svými hospodskými výlevy dosáhnout. Hodně lidí Vám věří a drží palce.

  Média jsou mocná a příliš Vám nefandí. Prosím, ukazujte se více v televizi. Stručně, poutavě a jednoduše vysvětlujte své konání. Někdy zažertujte a prosím, někdy se usmějte (i když chápu, že na to není nálada). Lidé nejsou hloupí a budou vám věcně i jazykově rozumět. Řekněte něco zábavného, jak jste se učil česky. Nějaký fórek (Můj kamarád byl na vojně na Slovensku u dělostřelectva. Řekli mu, že má zamířit směr rušeň a on opáčil, že žádnou hrušeň nevidí…).
  Ukažte se s v TV s mladými rodinami, s dětmi, se studenty, s důchodci. Vezměte ty TV šťouraly k sobě domů, ať je vidět, že jste člověk. Ukažte, že máte rodinu a koníčky.
  Začátky budou těžké, ale určitě se to vyplatí. Jeden americký politik řekl, že kdyby uměl chodit po vodě jako Kristus, tak noviny napíší, že neumí plavat…

  Vydržte, lidé vidí Vaší práci, oceňují jí a drží Vám palce, ale potřebují ve Vás vidět i člověka.

  Kave Bareš

 3. JUDr. Václav Šubrt napsal:

  Chtě nechtě musím stručně reagovat na předchozí příspěvky příznivců pana Babiše. Pan Babiš je člověk, nikoli spasitel chudých, či chudších vrstev, ale bohužel bude hájit zájmy své a zájmy vrchních 10%. Vycházím přitom z jeho posledních mediálních vystoupení, zejména pak z vystoupení v ČT dne 1.6. a dále z jeho jednání. Pan Babiš ve své předvolební kampani a ještě krátce po té sliboval, že finanční rezervy pro řešení sociální situace potřebných snadno najde, a pokud ne, že přistoupí k zavedení progresivního zdanění. Moc dobře zná zdanění nejbohatších v nejvyspělejších státech Evropy, jako je Švédsko či přímo sousední Německo, které je proti nám neporovnatelné. Ví dobře, že tam sociální systém a solidarita mezi bohatými a chudšími funguje a že jedině zdaněním bohatých fyz. osob a firem může získat potřebné zdroje. To by ovšem zasáhl i do svých firem a proto hledá zdroje stále jinde a nezdráhá se přitom zasahovat přímo do koaliční smlouvy a slibů v této uvedených, např. zamýšlí návrat k druhému pilíři důchodové reformy, zvýšení daní u nemovitostí či zavedení nových ekologických daní čímž opět jen prohloubí rozvírající se nůžky mezi bohatými a chudými. Zdá se mi, že jeho kroky vedou přímo k vladní krizi a možná i k pádu vlády, neboť předseda vlády nemůže porušování koaliční smlouvy tolerovat.S úžasem pozoruji, jak jsou postupně redukovány vládní sliby např. důchodcům, z nichž značná část již nyní není schopna pokrýt výdaje pro neustále rostoucí výdaje za nájemné, energie, základní potraviny apod. Přitom se slibovalo zvýšení důchodů již v polovině tohoto roku, jako kompenzace nehorázné politiky minulých pravicových vlád (ticho po pěšině), potom vrácení valorizace důchodů do stavu před Topolánkovou vládou, potom zvýšení důchodů od 1.1.2015 v průměru o 270,- Kč. měsíčně, naposled pan Babiš hovoři pouze o 205,- korunách. Jsem tedy zvědav, jakou almužnu důchodci vůbec dostanou, a mohl bych pokračovat. Na této situaci se podílí především politika pana Babiše. Ať si prosím vzpomene na dobu minulou, kdy existovala progresivní daň, a také důchodový účet, který se ovšen pravicovím vládám, neřeknuli “rozkrást”tak musím říci”velmi šikovně rozebrat”.

 4. nastenka napsal:

  Jen fanatici mohou verit tomu, ze to s nami tento pan mysli dobre. V prvni rade mu jde o dalsi zvysovani jeho majetku. Az po velke mezere je snad snaha neco zlepsit v teto zemi. Ty jeho nervove zaskuby take nesvedci o nicem dobrem a ten jeho potouchly usmev take nevesti nic dobreho. Normalnimu cloveku je jasne, ze se ridi heslem “aj tebe si kupim”. To ovsem nepochopili ti, kteri ho voli a veri mu. U STB nebyl a nepracoval pro ne. Jakysi urednik v jeho firme u nich take nebyl a nepracoval pro ne. Z funkce odstoupil jenom kvuli natlaku. Zajimave vysvetleni. Ti, kteri do toho vic vidi maji jine nazory. Jeho zajem je jediny, obsadit co nejvice funkci svoji osobou nebo aspon jeho pritakavaci. To ovsem jeho volici nechteji videt. Uz tak dost vysoke platy poslancu atd. Zvedne o cca 500,- Kč, duchodci 205,- Kč, nekomu nic. Uz slib, ze se prida duchodcum letos v cervenci nebyl splnen. Ksefty s funkcemi, ja Vam ustoupim v tomto, ale Vy me schvalite EUkomisarku Jourovou, byvalou clenku CSSD. Atd, atd. I studovani lide ho uz prokoukli. Ted si koupil Mf dnes, co bude dalsi. Bude to jako v F1 s Eclestonem. Ve vsem porouci. Tomu slibu, ze v roce, tusim 2017, bude stat bez dluhu mohou verit jeho volici, kteri k nemu vzhlizi jako ke spase. Az procitnou z euforie bude uz pozde. Jina vlada, stejne nesvary jako ty minule. Jen vlastni obohacovani tech hornich 10000, Vy dole se o sebe postarejte jak chcete. Dneska uz rozumi ledaskdo rceni…..prohnilej demoralizovanej kapitalistickej svet.

 5. Raimund Chromik napsal:

  Zdravím-Proč vláda Václava Klause nechala zlikvidovat-rozkrást, důchodový účet dnes byste neměl problémy s důchody. Důchodci si to určitě zaslouží za svou celoživotní práci.Fandím Vám,pro lidi jste udělal hodně,ale domnívám se že zavedete něco -progresívní dań, důchodový účet atd. S pozdravem R. Ch.

 6. Eda Mazanek napsal:

  Vázeny pane ministře,
  rad bych se zeptal,proč pro důchodce navrhuje tak male zvýšení důchodu. Řešite zvyšování platu pro státní zaměstnance,pro zdravotnictví,pro školství aj. a důchody chcete zvýšit minimálně. Pokud maji nárok výše uvedené minimalne o 5% navic resite OKD,proč důchody nezvednete vice také. Píší Vám to jako člen ANO a velmi me to mrzí. Dat průměr 200,- duchodcum je trapné a navíc navrhuje jednorazovne 1200,- Kč, coz je jeste trapnejsi a moc jako ministr financi to vite.Proč důchodců nenavrhnete také zvýšení cca o 5% . Děkuji Vám předem za odpověď. S přátelským pozdravem Dr.Ing.E.Mazanek.Věřím,ze mi jako clenovi ANO přijatelné odpovite.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>