Andrej Babiš chce slabou korunu

Andrej Babiš a Ano 2011 nechtějí mít nějaký pevný termín na přijetí měny Euro. Pro Andreje Babiše je idální udržování slabé koruny, která podpoří vývoz zboží do zahraničí.

Asi 85% české produkce směřuje do zahraničí, říká Andrej Babiš a v žebříčku zahraničních investicí se Česko stále propadá níže. Proto si Andrej Babiš myslí, že je třeba udržet co nejnižší daně, aby podnikatelé neodcházeli např. do Holandska.

Andrej Babiš a hnutí Ano 2011 chtějí také podpořit absolventy, stejně tak i lidi před důchodem či invalidy. S tím souvisí odpuštění odvodů pro firmy, které tyto rizikové skupiny zaměstnají. Náklady na jednoho nezaměstnaného vyčísluje Ano 2011 na cca 160 tisíc korun ročně.

Andrej Babiš chce také zvýšit investice do infrastruktury – např. investice do stavby silnic by zvedli na 80 miliard, což je dvojnásobek.

Náš komentář k této věci – ano, slabá koruna popořá vývoz do zahraničí. Na druho stranu ale lidé zaplatí více na dovolených, či cestách po Eurozóně. Nezavádění eura je v pořádku, euro znamená velkou závislost a nejistotu, koruna je koruna…

zdroj: Novinky.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Napsali o Andreji Babišovi se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *