Andrej Babiš drtí ČSSD

Jedna citace na úvod: „Stačila hodinová schůzka ministra financí Andreje Babiše s předsedou představenstva NWR Garethem Pennym a rázem je na světě dohoda o prodloužení činnosti Dolu Paskov do roku 2017 a podpora od státu ve výši 600 milionů korun výhradně na sociální program pro horníky. To je neporovnatelně výhodnější než plán ČSSD, která chtěla dle vyjádření ministra průmyslu Jana Mládka a premiéra Bohuslava Sobotky vydat ze státního 1,1 miliardy korun na útlum a odstupné, pokud by majitelé OKD provozovali na své náklady ztrátovou těžbu v dole do roku 2016.“

To hovoří za vše. Jednat s tvrdým byznysmanem Babišem bude asi něco jiného, než s ustrašeným premiérem Sobotkou, který zažil jen politiku a reálný svět leží mimo něj. ČSSD by ustupovala a Andrej Babiš si pěkně dupnul. Tak to má být.

Samozřejmě premiér Sobotka kontroval, citujme: “ Vítám tuto informaci stejně jako změnu názoru Andreje Babiše. Byla to sociální demokracie, která od počátku navrhovala aktivní přístup k řešení problému OKD,“ prohlásil předseda vlády i ČSSD, když byl konfrontován s dotazem, co říká tomu, že Andrej Babiš vyjednal nepoměrně lepší podmínky pro stát, než byly ty, s nimiž se hodlala spokojit sociální demokracie.

No takže zase vyzdvihl ČSSD a sebe…no nevím, kdo tomuto ještě uvěří. Myslím, že spíše nikdo anebo pouze skalní fandové ČSSD. Takže v další volbách, ať už budou jakékoliv, půjdou lidé za Andrejem Babišem, ať už zprava nebo zleva. Ušetřil státu půl miliardy, má slušně našlápnuto ušetřit mnohem více. Citace jsou odtud.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ministr Andrej Babiš se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *