Andrej Babiš jako drsný vyjednavač – lidovci do vlády nemusí, když se jim zdají dvě ministerstva málo

Andrej Babiš tak reagoval na předsedu KDU-ČSL Pavla Bělobrádka, kterému se zdají dvě ministerstva málo a nechce hrát užitečného idiota. Andrej Babiš kontroval tím, že poslední vlády byly rukojmím vždy nejmenší strany.

Připomeňme si jak to bylo s VV nebo LIDEM. Pár poslanců za sebou a hodně míst ve vládě a neustálé vydírání. Mám stejný názor jak Andrej Babiš – prostě je to proporcionální rozdělení, dle voličů. Ano 2011 má více jak třikrát více zástupců v Poslanecké sněmovně, takže musí mít více jak trojnásobek postů lidovců a tak to také sedí.

Možná by ale stačilo, kdyby se lidovcům přepustilo jedno klíčovější ministerstvo, než ty, co jsou jim nabízeny. Dle mého jde jen o taktizování. Názory se mění každý den několikrát. Nejprve řekl Andrej Babiš, že se s lidovci buď vlády zúčastní anebo ne, ale že půjdou vždy společně. Jakmile ovšem začali povolební strkanice a handrkování, pak logicky Andrej Babiš a ostatní začali své názory lehce korigovat a stupňovat.

Ať už tak či onak, nakonec zřejmě k nějaké dohodě dojde. Adohoda tří stran je vždy větší kompromis jak dohoda dvou stran.

Příspěvek byl publikován v rubrice Povolební tahanice se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář: Andrej Babiš jako drsný vyjednavač – lidovci do vlády nemusí, když se jim zdají dvě ministerstva málo

  1. Ludmila napsal:

    Obdivuji pana Babiše!!!! Musí mít svatou trpělivost se Sobotkou a Bělobrádkem!!!! Pan Babiš hodně ve svém životě dokázal!!! Co dokázal Sobotka?? Nikdy nepracoval!! Co chce pro stát těmi svými politickými prohlášeními dokázat národu??? A co kdy dokázal Bělobrádek???? Pan Babiš má prokazatelné úspěchy!!!!! Přeji panu Babišovi hodně zdraví!!! Jinak taky fandím a věřím panu Okamurovi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *