Andrej Babiš, nepolitik, začíná do politiky trochu vidět

Zmiňuje se o tom ve svém Deníku nepolitika. Andrej Babiš odvážnou formou ukazuje zákulisní jednání trojkoalice. O tom, jak ANO 2011 chtělo hlavně odborníky, ne straníky ke korýtkům. Je tragické, když na jednání dojde pan Sobotka se spoustou jmen, které musí za odměnu někam udat. Nepochybuji, že jde o formu lehké korupce. Beztoho si tam premiér dosazuje lidi, co ho podporují při různých volbách a nikoliv odborníky.

Andrej Babiš dobře rozklíčoval, proč Rusnokova vláda narychlo rozhodla, že šéfa všech státních úředníků, nejvyššího úředníka v zemi, jmenuje pezident. Jinak by to dělala vláda, a to by se prezidentu Zemanovi nelíbilo. Takže další spor Zeman vs. Sobotka na obzoru.

Andrej Babiš také zkritizoval některé polokmotry nominované od ČSSD, za všechny jmenujme pana Hulinského. Proti Hulinskému se také Andrej Babiš vymezuje – kvůli němu Andrej Babiš ANO vlastně zakládal. Z druhé strany se šéf KDU-ČSL schází se zákulisním Sekyrou a konzultuje s ním svoje ministry.

Nakonec aby mohl Andrej Babiš do vlády, musel dát sám sobě výpověď. Klobouk dolů, já bych tu politiku raději vzdal a utekl do své firmy od této špíny…
zdroj: Deník nepolitika blog Andrej Babiš iDnes.

Příspěvek byl publikován v rubrice Deník nepolitika se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *