Andrej Babiš pochválil Miloše Zemana za jeho profesionalitu

„Věřím, že prezidenta přesvědčíme,” říká Andrej Babiš o nominacích hnutí ANO na ministerské posty. Jeho a další stranické kandidáty od příštího týdne čekají jednání s hlavou státu. Miloš Zeman po ministrech požaduje odbornost. V rozhovoru pro Právo Babiš také řekl, že se mu moc nelíbí, když se ČSSD snaží protlačit na ministerstva určená pro ANO své náměstky.

V rozhovoru se dále svěřil, že nominoval Martina Stropnického zejména pro jeho manažerské zkušenosti. Zmínil se také o vztahu k premiérovi Sobotkovi. Sice mají dobrý vztah, ale často si nerozumí, premiér Sobotka netuší, kde chce Andrej Babiš vzít finance na své ambiciozní plány.

Andreji Babišovi se také nelíbí, že mu chce ČSSD vnutit svoje náměstky na ministerstva, co vedou ministři za ANO. Raději by tam měl odborníky, než politické figurky.

„Rozdíl mezi ANO, které mělo nedostatek ministrů a politických nominantů, a ostatními stranami je, že nemusím bojovat o přežití v rámci vlastního hnutí a že bych potřeboval nakrmit jednotlivé krajské organizace.“

Andrej Babiš se resortu financí nebojí, ale pokud by ho vedl špatně, je připraven raději odejít a uvolnit cestu schopnějším lidem. Sám se plánuje obklopit odborníky, co dané problematice určitě rozumí. Andrej Babiš si uvědomuje závažnost rezortu a srovnává to se svoji firmou, Agrofertem. Přiznává, že špatnými rozhodnutími přišel o miliardy, ale to byly jeho peníze. Nyní bude spravovat cizí peníze a je na to připraven.

Poslední citace: „Sice nic neumím, ale loni v červenci mělo ANO 0,5 procenta a to, co jsme dokázali, v Evropě nedokázal nikdo. A kdybych nebyl původem Slovák, dobře mluvil česky a neměl špatný kádrový profil, který mimochodem dnes většinu lidí nezajímá, tak jsme mohli dostat třicet procent hlasů.“

Celý rozhovor najdete tady.

Příspěvek byl publikován v rubrice Andrej Babiš mluvící se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *