Andrej Babiš se rozhodl udělat více profesionálním médiem skupinu MAFRA. Proto požádal Karla Hvížďalu, aby mu sepsal etický kodex, které budou deníky pod MAFRou dodržovat. Více o tom píše například tento článek v E15. Lze se jen domnívat, co k tomu Andreje Babiše vedlo, nicméně pokud bude kodex dobře sepsaný a bude novináři dodržován tak proč ne?
Co se týče Karla Hvížďaly, pak vstoupil do poředí malý kostliveček, jak o tom informoval server motejlek.com . Zde se píše, že Karel Hvížďala se možná před 9 lety dopustil lehkého plagiátu, když trošku opisoval z německého Der Spiegel. Je novinář, který se dopustí podobné věci, vhodný na sepsání „Etického kodexu“? Na obranu nejen Karla Hvížďaly ale i ostatních novinářů musím připomenout, že novináři zkrátka čtou více periodik a občas jim nějaká replika zůstane v hlavě, tak ji prostě použijí.
Citujme nyní z již zmíněného článku pro E15:
„Kodex má podle něj také jasně a transparentně oddělit vydavatelství od ostatních firem Agrofertu, od politického hnutí ANO a dalších Babišových aktivit. Dokument zároveň určí způsob, jak budou řešeny případné neshody mezi vydavatelem, respektive majitelem a redakcí.“
Andrej Babiš si rozlozlobil své kritiky zejména telefonátem do Lidovek, jehož hovor najdete na tomto odkaze. Zde se zlobí, že Lidovky ho dostatečně netlumočily na jedné z jeho tiskovek. Obrázek si udělejte sami, dle mého korektní dotaz a korektní odpověď.