Andrej Babiš si koupil další pekárnu na Slovensku

Více se o tom dočtete v zítřejším časopise EURO, takže jen několik faktů. Jedná se o Prvů Bratislavsků Pekárensků z Bratislavy. Hodlá ji tak zřejmě včlenit do své společnosti Penam. Společnost z Bratislavy koipil přes prostředníka, nicméně všem bylo známo, kdo bude konečným majitelem.

Agrofert obchod potvrdil, ale nijak blíže nekomentoval, ostatně Andrej Babiš podobné obchody nekomentuje téměř nikdy. Andrej Babiš prostřednictvím Agrofertu již na Slovensku vlastní jiné mlýny a pekárny. Na slovenském trhu je ale Penam minoritním provozovatelem pekárenského byznysu, údajně jeho podíl doshuje cca 20%.

Andrej Babiš ukazuje, jak budovat úspěšnou firmu. Skupováním menších podniků navyšuje svůj tržní podíl a zbavuje se nežádoucí konkurence. Nejtěžší je prý první milion a pak už to prý jde.

Příspěvek byl publikován v rubrice Napsali o Andreji Babišovi se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář: Andrej Babiš si koupil další pekárnu na Slovensku

 1. Josef Preclík napsal:

  Dobrý den pane Babiš,
  říkáte, že se budete snažit zefektivnit fungování státního aparátu. Podělím se o zkušenost. Loni jsem koupil pozemek a tudíž byl v lednu povinen podat přiznání k dani z nemovitosti. Jako laik jsem vzal smlouvu a výpis a požádal mimochodem ochotnou a příjemnou, ale očividně se nudíci úřednici, zdali by mi nepomohla. Požádala mě o rodné číslo, koukla do počítače a aniž pohlédla na mé dokumenty, vše mi nadiktovala.
  V tu chvíli mi došlo, že jsem u státu zase za vola. Když už musím zaplatit na katastr patero ověřených kopií, z nichž jedna jde na finanční úřad, proč se musím patlat s nějakým lejstrem, zdržovat sebe, úřednici, ohmatat kliku, našlapat, vyvrzat teplo a ještě bejt nasranej.
  Fandím Vám a doufám, že za 4 roky budu moct říct, že jsem konečně volil dobře.
  Přeji hodně štěstí a zdraví.
  Josef Preclík, Žamberk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *