Andrej Babiš u Jílkové rozsekal svoje protivníky na kusy!

Více se dočtete tady, nicméně část ocitujeme i zde. Zejména pochvalná slova na učinkování Andreje Babiše. Následující odstavce jsou tedy citací z článku:

Přišel, opanoval prostor, protivníky zašlapal a zvítězil. Naplno se projevil „zvláštní dar vicepremiéra Andreje Babiše“ ve čtvrtečním pořadu Michaely Jílkové Máte slovo na téma Změny v daních a rozpočtu. Oponenti podle politologa Lukáše Jelínka neměli proti suverénnímu Babišovi žádnou šanci. „U senátora Jaroslava Kubery (ODS) bylo zajímavé sledovat, že se vášnivý a výrazný parlamentní rétor v televizní diskuzi nechá zastínit,“ uvedl politolog Lukáš Jelínek ve svém hodnocení.

U senátora Kubery bylo zajímavé sledovat, že vášnivý a výrazný parlamentní rétor se nechá zastínit v televizní diskuzi panem Babišem, který neskládá zdaleka tak brilantní souvětí jako pan Kubera, a přesto působil mnohem charismatičtěji.

Babiš musel během debaty ale čelit jednomu ostřejšímu výpadu z publika od diváka, který se představil: „Vít Jedlička, Reformy.cz.“ Než se však stihl na cokoliv zeptat, ministr už věděl, o jaký typ otázky půjde: „Vy jste ten Jedlička ze Svobodných.“ Tazatel se ptal, kolik peněz čerpají Babišovy firmy na dotacích, ovšem otázku nestihl doříct. „Choďte za panem Machem a dejte mi pokoj,“ mávl rukou ministr.

Pan Babiš udělá z protivníků lidi, kteří vůbec ničemu nerozumí, nebo mu chtějí záměrně uškodit. Projevuje se u něj tendence opanovat diskuzi, arogantně zatočit se svými oponenty a nevěnovat se jejich názorům. Dělá to ale takovým způsobem, že lidé i pro jeho suverénnost mu mají tendenci fandit.

Speciálně v oblasti daní bych Andreji Babišovi věřil, že má tendenci se vymezovat proti politice předchozích vlád, protože její dopad přetrvává dlouho. Mně při jeho argumentaci jen přišlo zvláštní, že když se nakouslo něco, co by mohlo kazit jeho image rozumného pravicového politika, začal se dětinsky vymlouvat na své koaliční partnery, na to, že sedí ve vládě v koalici se stranou, která chce jen rozdávat a že za část věcí v rozpočtu nemůže.

Andrej Babiš vždycky hraje jen pro sebe a hnutí ANO. Nedělá mu problém kdykoli své koaliční partnery v něčem vymáchat.“ Politolog pak ještě pro ParlamentníListy.cz dodal: „Že trhá partu, předvedl i v této diskuzi.“

Konec citací. Šlo opravdu o slušně našlápnutou debatu, ve které jednoduše vyhrál Andrej Babiš, i když měl silné protivníky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Napsali o Andreji Babišovi se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář: Andrej Babiš u Jílkové rozsekal svoje protivníky na kusy!

  1. Sofia napsal:

    Prvni a posledni veta clanku – Ma na to!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *