Andrej Babiš vyjednal nezvýšení daní

A to je dobře. Lepší by bylo daně pořádně vybírat, méně dát nefakčenkům a úspěšné netrestat. A úspěšný je dle mého každý, kdo bere průměrnou a vyšší mzdu. Takže jak dopadlo vyjednávání přesně?

Zrušení poplatku 30 Kč za recept a návštěvu ambulance. Dle mého je to nepodstatné, řekl bych, že Andrej Babiš udělal ústupek vúči ČSSD. Snížená sazba na pár věcí je dobrá, sice nevím proč zrovna knihy nebo dětská výživa, nicméně léky jsou úplně v pořádku.

Snahou koalice bude zlepšení výběru daní od živnostníků. I Andrej Babiš musí vidět, že když od živnostníků vybere na daních 3 miliardy ročně a ještě před pěti lety to bylo 18 miliard, někde je chyba. A přitom živnostníků je skoro milion. Takže každý živnostník zaplatí v průměru 3000 kč ročně? To je dost bída, na to, že ještě dostávají daňový bonus na děti.

Je tobře, že Andrej Babiš tlačí na nezavedení sektorové daně. Marže se sice mohou zdát v energetice velké, ale ne všechny firmy hospodaří s příjmy jako ČEZ. Navíc by vše stejně zaplatil konečný spotřebitel. Tak snad se Ano 2011 podaří dojednat i další normální zákony.

Příspěvek byl publikován v rubrice Povolební tahanice se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *