Andrej Babiš vyrazil Kalouskova oblíbence

Řeč je o vysokém státním úředníku Václavu Štraserovi. Ten byl prý kritizován i z Evropské unie za zkreslování skutečnosti a nepřesná data. Píše se to třeba zde. Tak že si to tam Andrej Babiš po předchůdci Kalouskovi vyčistí, bylo jasné asi každému.

Citujme z článku: „Václav Štraser se stal nejvyšším auditorem rozdělování evropských dotací v roce 2007, když Miroslav Kalousek přišel na Ministerstvo financí jako člen Topolánkova kabinetu. Auditní orgán dohlíží na všechny auditory, kteří sledují utrácení evropských peněz na jednotlivých ministerstvech a také v krajích. Mezi povinnosti Václava Štrasera patřila i komunikace s Evropskou komisí. Prověřoval výsledky kontrol a pak je předával do Bruselu.“

Evropská unie si prý na Štrasera stěžovala, že nemůže jeho datům věřit. Navíc byl podezřelý ze střetu zájmů – seděl v představenstvu jedné firmy, která se o dotace zajímala.

Tak určitě se nejedná o prvního ani posledního kostlivce bývalé Nečasovy vlády. Takových šíbrů je tam jistě více a mnozí na svých postech zůstávají. Andrej Babiš by měl dotáhnout do konce založení Finanční policie, jinak se z těchto problémů nikdy nedostaneme.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kontroverzní články se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *