Bude Andrej Babiš šéfovat rozpočtovému výboru?

Tak pokud se Andrej Babiš nestane ministrem financí, bylo by to logické. Negativní lustrační osvědčení zatím nemá, takže ministrem být, dle vysvětlení některých, nemůže. Jde o poměrně lukrativní post, neboť jako šéf rozpočtového výboru by mohl Andrej Babiš schvalovat vládě rozpočtové přesuny v průběhu roku.

Andrej Babiš zároveň odmítl ambice na post předsedy Sněmovny, prý mu mluvení moc nejde. Osobně bych tipl spíše, že šéf Sněmovny musí sedět celou schůzi a moderovat jednání, dle mého taková tupá práce. A pro dynamického Andreje Babiše toto rozhodně není.

Andrej Babiš chce především stabilní a silnou vládu po celé 4 roky, ve vládě nutně být nemusí. To ovšem deklaroval již před volbami. Nejmenší shoda je u daní. Zatímco ČSSD a lidovci chtějí progresi ve zdanění, Ano 2011 to přímo odmítá.

Co se týče daní – od jaké částky by byla progrese? Pokud už od průměrného platu, tak to neprojde. Naopak od 4-6 násobku průměrného platu si to dokáži představit za průchozí.

zdroj: Novinky.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Napsali o Andreji Babišovi se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *