Bude Andrej Babiš vicepremierem pro ekonomiku a ministrem financí zároveň?

Nyní to tak již skoro vypadá. I ČSSD volá po zrušení lustračního zákona. A prezident Zeman sdělil Andreji Babišovi, že lustrační zákon by šel tak nějak nahradit zákonem o státní službě. Ten je ostatně potřeba jako sůl.

Navíc vypadá, že pan Sobotka z ČSSD ustoupil Andreji Babišovi a s daněmi se opravdu hýbat nebude. Zase Ano 2011 udělá ústupek a nechá Předsedu sněmovny v rukou ČSSD. A zase ČSSD nechá ministra financí pro ANO 2011. A zase Ano 2011 nechá předsedu rozpočtového výboru pro ČSSD. A zase na oplátku…tak bychom mohli pokračovat pořád. politika je opravdu něco za něco.

Z toho je jasně vidět, že většinový volební model by byl vysvobozením. Vláda by byla hotová do týdne, měla by většinu a mohla rozbalit svoje kouzla. Pokud by ta kouzla selhala, tak za 4 roky by jistě do sněmovny neusedla. A tak dále. Zase změna daní, změna sociálních pilířů, uvalení daní na stavební spoření, podora třeba biopaliv…a jelo by se dál.

Já osobně bych chtěl Andreje Babiše za ministra financí. Přece jenom má s „velkými penězmi“ největší zkušenost. Je rozdíl tam mít člověka, který denně uvažuje kam dá miliardu, zda si veme úvěr, co skoupí a co prodá, než člověka, co si na barák „nakrade“ pět mega z poslaneckých náhrad. Je to úplně jiná liga.

Andrej Babiš nadával před volbami na drahou naftu a že veškerý tranzit tankuje jinde – očekávám tedy snížení státního výpalného o několik korun, abychom měli naftu levnější než okolní země. Dodrží to Andrej Babiš?

Příspěvek byl publikován v rubrice Názory tvůrců webu se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář: Bude Andrej Babiš vicepremierem pro ekonomiku a ministrem financí zároveň?

  1. martin napsal:

    Jsem opravdu zvědavý o kolik zvedne platy svým zaměstnancům, kteří platí daně, ze kterých jsou placení státní zaměstnanci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *