Co řekl Andrej Babiš v Olomouci na vysoké škole?

Kolečko Andreje Babiše se pootočilo od Zlína k Olomouci. Co tam řekl zajímavého studentům? Začal tím, že potavinářský byznys je u nás strašná bída, zejména z důvodů nízkých výdělků. Tím si stěžuje na dominantní řetězce a jejich velké marže. Zmínil se o začátcích svého podnikání, kdy pracoval zejména selským rozumem.

Ohledně začátků podnikání v České republice podotknul Václava Klause, kdy si každý bral úvěry, každý je dostal, zbankrotoval a nezaplatil. Poté hovořil o daňových prázdninách v podání Miloše Zemana pro zahraniční investory.

Trošku se mi nepozdává jeho kritika Evropské unie jako mašinerie, když druhým dechem Andrej Babiš říká, jak je výhodné čerpání eurofondů. To jako – když mi sypete prachy, je to paráda a když po mě chcete nějaké pravidla, tak mě štvete? No svět není růžový, buď chce Andrej Babiš EU se vším všudy anebo vůbec. Čerpat peníze a nedodržovat pravidla přece nejde.

Andrej Babiš řekl, že je nedostatek kvalitních lidí, že neustále do Agrofertu někoho hledají. Chce, aby politici řídili stát v jeho prospěch, v prospěch lidí, nikoliv ve svůj vlastní, jak se víceméně děje.

Jedna  citace: „Moje výhoda je v tom, že mě nikdo neuplatí. Pokud bude mít někdo i z našich řad nějaký problém, tak ho okamžitě vyloučíme. Budeme si dělat pořádek i v našich řadách nekompromisně. Když bude někdo zkorumpovaný, tak ho krýt nebudeme a předáme policii,“ vysvětlil.“

Tak snad se to Andrejovi povede…největší oříšek bude ministr financí…pokud to nebude Andrej Babiš a protože nemá zatím lustrační osvědčení, tak asi nebude, měl by to být někdo blízký jemu…aby mu trochu foukal do tužky, jak se říká…

zdroj: částečně PL

Příspěvek byl publikován v rubrice Názory Andreje Babiše se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *