Co říká miliardář Dědek o Andreji Babišovi?

Na jednu stranu si majitel Jablotronu Dědek nemyslí o Andreji Babišovi, že je to zrovna ideální představitel politické strany, na druhou stranu Andreje Babiše a hnutí Ano 2011 veřejně podpořil. Co si myslí dále?

Zatímco Jablotron začal skutečně z nuly, tak Andrej Babiš začal už s rozsáhlými kontakty ze zahraničního i domácího byznysu. To mu dalo do startu větší výhodu. Těch lidí ale bylo více, málokdo toho využil tolik, jako Andrej Babiš.

Majitel Jablotronu dále čeká další kydání špíny na Andreje Babiše, zejména teď před volbami. Zároveň trošku pochybuje o jeho schopnosti delegovat věci na ostatní. Spoustu věcí si i v Agrofertu nechává pro sebe, ačkoliv by je mohl svěřit podřízeným managerům. Jak to bude mít Andrej Babiš v politice, těžko říci.

Zajímavý odstavec si zaslouží plný citát: Jsem relativně prchlivý, nedůtklivý, znám svoje slabiny, já bych to v  politice nezvládl. Nejsem diplomat, nedokážu se přenést přes to, že někdo má postranní úmysly a podobně. Ve firmě si to dokážu ošetřit, buď si to vyjasníme, nebo si vyberu někoho jiného. A to by v politice udělat nešlo.

Pan Dědek mluví velmi dobře, s jeho názory na Andreje Babiše se lze ztotožnit. Stát zcela jako firma řídit nelze, protože zatímco ve své firmě si můžete dělat co chcete, tak v politice (a to i když budete premiér), tak hodně věcí je pouze o kompromisu. Nejde bouchnout na vládě a říci – bude to takhle a takhle, já jsem rozhodl. Došlo toto Andreji Bbišovi, že ať už bude ve vládě nebo mimo ni, bude dělat jen kompromisy?

A možná dokonce i populární obchody něco za něco? Dokáže Andrej Babiš odolat nabídce, když někdo řekne – my ti zvýšíme přidávání příměsí do paliva a tím i zisky Agrofertu, když zvednete ruku pro tohle?

Volně převyprávěno a doplněno z tohoto zdroje.

Příspěvek byl publikován v rubrice Napsali o Andreji Babišovi se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *