Další důkaz o spolupráci Andreje Babiše s StB?

Dnes se dostal na světlo další střípek z mozaiky s názvem – “ Byl Andrej Babiš vědomým spolupracovníkem StB? Píše se o tom třeba zde. Jde o záznam kontaktu Andreje Babiše se Státní bezpečností. Zde měl předat informace o svých spolupracovnících v Petrimexu, kde pracoval. Viz následující citace:

„Agenturní záznam, na který upozornilo Euro, pochází z Archivu bezpečnostních složek ČR. Slovensky psaný zápis je podle týdeníku součástí mnohasetstránkového spisu, který vedla pražská centrála kontrarozvědky StB na někdejší podnik zahraničního obchodu Chemapol. Z dokumentů v tomto svazku vyplývá, že se Babiš zapojil jako informátor StB do akce proti manažerovi vídeňské firmy Chemanol, která zprostředkovávala veškerý obchod Chemapolu a Petrimexu v Rakousku.

Agenturní záznam, v jehož záhlaví je uvedeno Babišovo údajné registrační číslo a krycí jméno, zpracoval 6. prosince 1984 František Hákač. Jemu agent Bureš podle dokumentu popsal, co se dozvěděl o den dříve na jednání s obchodním zástupcem Chemanolu Alfredem Hicklem. „Poznatky jsou získané seriózním pramenem,“ uvedl Hákač v záznamu.“

Tak co k tomu poznamenat? Řekl bych, že podobných informací bude ještě přibývat. Ozvou se jeho známí, vrstevníci, spolužáci, začne se s rozborem charakteru Andreje  Babiše…ono to asi nikdy neusne. Andreje Babiše to ale nemůže ohrozit, ten je již za vodou a v klidu. Povídačky o jeho minulosti časem přestanou prostý lid zajímat a zvolí si ho za premiéra.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kontroverzní články se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *