Deník nepolitika – Zajímavý týden Andreje Babiše

Opět komentujeme pravidelný příspěvek Andreje Babiše v jeho pondělním Deníku nepolitika. Andrej Babiš píše o projednávání služebního zákona a odporu ODS a TOP09 vůči této potřebné normě, která zde chybí již mnoho let. Nicméně zákon byl nakonec přijat, koalice se ukázal býti dost pevnou.

Dále píše o Kalouskově nechuti o LEX Babiš zákonu – jedna citace: „Je zajímavé, že estébákům se nedůvěřuje, ale jejich seznamům se bezmezně věří .“ Dále rozvádí překvapení státních úředníků, že se někdo zajímá o jejich práci a ptá se jich, jak vlastně resorty fungují, jak by to šlo zlepšit.

Dále poznamenává myšlenky ohledně zvýšení zaměstnanosti v České Republice, opět citáty: „S velvyslancem Jižní Koreje jsme se bavili o projektu výstavby fabriky na výrobu pneumatik, která má zaměstnat 1500 lidí. Tomu projektu bych rád pomohl. Jižní Korea zde v poslední době investovala do aerolinií, vyrábí tu auta, chce také investovat do jaderných technologií a my bychom jí měli vyjít vstříc.

Stejně tak musíme udělat všechno pro to, aby centrální sklady amerického internetového prodejce Amazon vznikly u Brna a nikoli v Polsku. Nemůžeme se vzdát takové investice, která pomůže k zaměstnání opět 1500 lidí, jen proto, že se brněnští zastupitelé nedokážou domluvit na přípojce, která má k těmto skladům vést.“

Tak určitě Andrej Babiš toho měl celý týden dost, ale vypíchl ty podstatné věci, které by měl každý občan znát, aby věděl, že se nekupčí s místy na ministerstvech a jak je třeba snížít nezaměstnanost v ČR.

Příspěvek byl publikován v rubrice Deník nepolitika se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *