Historie se opakuje, tajné schůzky, vyjednávání o korytech, zvýšení počtu ministerstvech

Jakkoliv se před volbami všichni dušovali, že budou snižovat počty úředníků, opak je opět pravdou. Počty ministerských postů se budou spíše navyšovat. Dnes zasedli k tajné schůzce vyjednavači ČSSD, KDU i Ano 2011 Andreje Babiše.

Takže žádné slučování ministerstvech, ale navýšení o ministry bez portfeje, vicepremiéry a další „důležité“ úřednicko-politické posty. Byl předložen návrh na rozdělení, ovšem budoucí koalice se opět neshodla. Každá strana by ráda měla ty klíčové ministerstva, klíčové sněmovní výbory.

Známé jsou třenice Andreje Babiše o ministerstvo financí a ministerstvo vnitra. Na pozici ministra vnitra by Ano 2011 vidělo rádo nestraníka Davida Ondráčku, ovšem ČSSD navrhuje svého Milana Chovance.

Trapné se jeví i utajování schůzky, měnění místností, aby náhodou někdo nezaslechl, co se vlastně děje. Jako jsem z toho opět nešťastný, zase nás čekají půlroční licitac a po čase předčasné volby. Je to škoda. Udělá s tím něco Andrej Babiš? Nebo už je politikem, takže se začíná dostávat do té špíny?

zdroj: tu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Povolební tahanice se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *