Jak Andrej Babiš poděkoval za prestižní cenu Zelená perla?

Citujme z jeho FB profilu:

Vážený pane Patriku, vážené Děti Země,

mnohokrát děkuji za vaše ocenění a za všechny občany této země (myšleno České republiky) vám také děkuji, že účinně blokujete stavby veřejného zájmu.

I díky vaší blokaci staveb, především mezinárodních dálnic, se daří Českou republiku efektivně odříznout od evropské infrastruktury, a uvádět ji tak do hospodářské izolace. I díky vaší aktivitě nejsme zemí přitažlivou pro investory a náš průmysl může jen těžko konkurovat ekonomikám na západ od nás.

O bezpečnosti provozu na uzavírkách a v úsecích nedostavěných dálnic asi psát ani nemusím, možná vám vaše „aktivity“, které nepřispívají ničemu a nikomu, dojdou, až na vámi blokovaném úseku zahyne někdo z vašich blízkých.

Aktuálně se vám daří rozkladem proti stavebnímu povolení zdržet modernizaci dálnice D1 na dvou opravovaných úsecích. Nevím, jakou cenu získáte od českých řidičů, nevím, jak přesně těmito rozklady bráníte onu „Zemi“, tedy původní nekvalitní dálnici, která v daných úsecích vede 40 let.

Já osobně ani ministr dopravy se nebráníme jakékoli diskusi, pokud má racionální základ. Vaším cílem je, zdá se, nikoli ochrana Země (natož naší země), ale především vaše zviditelnění.

I proto, že vaše aktivita nemá nic společného s ochranou přírody, natož naší země, mne vaše anticena nikterak neuráží. Naopak mne jako obhájce zájmů České republiky a českých občanů těší.

Andrej Babiš, ministr financí, držitel Zelené perly

Co k tomu může dodat redakce? Tak samozřejmě spíše souhlasíme. Ekoteroristická hnutí jsou nebezpečná nejenom v České republice. Takových „ochránců zeleně“ najdete po celém světě spousty. Ano, je to moderní. Co třeba podpora fotovoltaiky? Solární baroni na tom rejžují (ovšem legálně) a pokud si to někdo dá na dům, aby snížil účty za elektrickou energii, tak je označen za podnikatele, kterému nenáleží ani podpora v nezaměstnanosti.

Různé dotace zelená úsporám – podobný problém, aby na ně člověk dosáhl, musí vše zadat specializované firmě a ve finále na tom bude přinejlepším stejně, jako bez dotací. Opět ušito několika firmám na míru. O dálnicích a silnicích se asi nemá cenu bavit, tam je situace spíše tragická a vede k přímému ohrožení lidských životů.

Rozšíření parku Šumava (resp. části, kde se nebude kácet) je také do nebe volající. Jsme malá zemička, která suroviny musí využívat a ne je nechat hnít na zemi, protože to „dobře vypadá.“ Příkladů známe velmi mnoho, nemá cenu je jmenovat, vesměs mají stejného jmenovatele – totiž škodit, škodit a zase jen škodit.

Příspěvek byl publikován v rubrice Názory Andreje Babiše se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *