Jde Andreji Babišovi pouze o moc a nikoliv změnu?

Spekuluje o tom tento článek. Co je z něj podstatné? Autor zde rozebírá, že v podstatě v politice jde pouze o byznys a vlastní prospěch, nikoliv o nějaké obecné blaho. Zajímavá je myšlenka, že je vlastně nakonec zabije jejich vlastný nenasytnost.

Stejně tak píše pisatel, že Andrej Babiš není v politice nováčkem, ale byl součástí politiky už dlouho, když loboval za některé zákony (což sám přiznává). Jedna zajímavá citace:

„Bylo by naivní domnívat se, že byznysmen Babišova formátu, erudicí a zkušeností s nakládáním se státnímu dotacemi a podniky by pracoval na rozbití kartelu, byť politického, s cílem nastolit volnou soutěž. Mnohem pravděpodobnější je, že seznal, že současné uspořádání již neslouží svému účelu.“

Souhlasím s autorem, že Andrej Babiš představuje hlavně hrozbu pro zavedené strany. A to i pro ty vládní. Nyní již má volební převahu a může dojít i k tomu, že bude mít sám o sobě v dalších volbách většinu. Pak už by si dělal úplně, co by jen chtěl!

Andrej Babiš jistě (jako všichni co už tam byli) zkusí z momentální situace vytěžit maximum a vydělat na tom co nejvíce peněz. Je naivní se domnívat, že kdo má peníze, tak již další nechce. S jídlem roste chuť…

Příspěvek byl publikován v rubrice Napsali o Andreji Babišovi se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *