Je Andrej Babiš bezpečnostním rizikem?

Zmiňuje se o tom Reflex v článku Dušana Šrámka. Zde citujme celý úvodník článku, který vystihuje podstatu, co soudí o Andreji Babišovi autor:

„Vstup Andreje Babiše do vrcholné politiky znamená mimo jiné i zvýšené bezpečnostní riziko. Nejde teď o jeho konkrétní předlistopadovou spolupráci s komunistickou StB, ale o samotné prostředí tajných služeb a i policie, k němuž tehdy načichl. Jde o specifický způsob získávání a využívání citlivých informací, které se Babišovi mohou hodit jak v byznyse, tak v politice. Kvůli tomu vytváří různé personální vazby ať již s předlistopadovými, či polistopadovými příslušníky policie a tajných služeb.“

Dále pak definuje možné bezpečnostní díry, které jsou okolo Andreje Babiše. Nejprve je to šéf bezpečnostní divize Agrofertu, který předtím působil jako náměstek Útvaru pro odhalování korupce ve státní zprávě. Ten by měl mít znalosti z korupčních případů v České Republice. Údajně disponuje informacemi, které se dají zneužít. Andreji Babišovi se prý mohou i hodit informace o jeho osobě a spojení s korupcí expremiéra Grosse, což je stará záležitost asi 10 let.

Do Babišova uskupení poradců by měl patřit i Karel Randák či bývalý důstojník BIS, který před volbami dmentoval zprávy o Andreji Babišovi jako agentu Burešovi. Měl by být na jeho výplatní pásce skrz server Česká pozice.

Dále se vytahují informace o zneužití informací Andrejem Babišem v případu privatizace firmy Lovochemie. Kauza ale tehdy vyšuměla do ztracena.

Celý článek končí, cijme: „V Babišově snaze po kontaktech z bezpečnostní sféry se tak přímo nabízí srovnání a legendou tuzemského podsvětí, Františkem Mrázkem. Ten proslul tím, že sbíral různé informace z policejního prostředí a z prostředí zpravodajských služeb od „spřátelených“ příslušníků, a snažil se ovlivňovat vyšetřování pro něj problémových kauz. Jenže na rozdíl od Babiše se Mrázek věnoval pouze svým kšeftům a nelezl do vrcholné politiky. „

Co se z toho dá vybrat? Nic víc, že mocní lidé jako Andrej Babiš se holt znají s ostatními mocnými lidmi, ať už byznysmeny anebo vysokými státními úředníky. Tak to bylo vždy. A když je někdo mocný, tak má přístup k lepším informacím, než běžný občan, to dá rozum. Musí mít kolem sebe lidi, „co vědí„. Bez toho se nedá žádné velké podnikání samozřejmě dělat. A jak je známo, kdo nebyl odsouzen, je nevinný. Tak je třeba na to hledět.

Příspěvek byl publikován v rubrice Napsali o Andreji Babišovi se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *