Krása napříč historií

Krása představuje pro člověka zásadní bod celé jeho existence a nepřestává o ni různými prostředky usilovat. Už stovky let po naprosté dokonalosti touží a neváhá pro ni podstoupit mnohé. Pojďte s námi na malou výpravu do jejích dějin.

 Krása napříč historií

 Krása se stala pro člověka tématem věčným, které jej zajímá od nepaměti, hojně se jím zaobírali již antičtí filosofové, prvenství je v tomto směru připisováno Sokratovi. Napříč staletími se vnímání měnilo a ideál krásy s ním. Už v pozdní antice se objevuje myšlenka harmonie a symetrie jakožto rovnováhy mezi protiklady. Po zkrášlení touží lidé pak hojně v renesanci, kdy začínají upřednostňovat její smyslové pojetí. Což představuje odklon od nahlížení středověkého, ztotožňujícího krásu hlavně s Bohem. Ta světská se v té době naopak odsuzovala. Novodobý pohled lze datovat od osmnáctého století, to už souvisí ryze se zevnějškem a nemá nic společného s mravností. Až do první světové války byl obdiv vůči kráse především záležitostí elity, zlom znamenalo až působení masových médií.

Estetická medicína doznala prudkého rozvoje zejména v USA. Na rozkvět odvětví měl předně vliv zábavní průmysl a touha lidí podobat se svým idolům. Ještě nějaký čas si však muselo i do řad odborné veřejnosti prošlapávat poměrně trnitou cestičku, než se stalo naprosto akceptovatelnou medicínskou disciplínou.

 Krása v současnosti

 Dnes pro nás krása znamená neméně důležitý aspekt, jehož role se promítá napříč celou společností. Péče o zevnějšek je absolutní nezbytností. A do služeb krásy se dala i věda a současné moderní lékařství využívá nejnovější poznatky hojně také pro tyto účely.

Estetická medicína nyní patří mezi nejintenzivněji se rozvíjející obory a zahrnuje široké spektrum zákroků včetně chemického peelingu, laserového ošetření pleti nebo aplikace botulotoxinu, ať za účelem odstranění vrásek nebo léčby hyperhidrózy (nadměrného pocení). Objevují se nové typy implantátů a budoucnost se předvídá v první řadě využití kmenových buněk. Proto je nezbytné sledovat také nejnovější technologické postupy v této oblasti.

 Proč se svěřit do rukou klinice estetické medicíny Altos?

 Altos je mezi klinikami moderním zařízením, které vzniklo v Praze na Karlově náměstí. Ke specializaci patří zejména dermatologické problémy, korektivní dermatologie, neinvazivní liposukce, tvarování těla, omlazení pleti, aplikaci výplní a botulotoxinu.

K tomu využívá coby klíčové přístroje předního italského výrobce DEKA, především pak poslední model speciálního špičkového cévního laseru. DEKA si již krátce po svém vzniku vydobyla čelní postavení na trhu, na počátku dodávala technologie pro oblast dermatologie nebo chirurgie. Vznikla jako spin-off společnost z El.En., což je renomovaný italský výrobce s tradicí již z osmdesátých let, takže rozhodně měla na co navazovat.

Moderní zázemí však není jedinou podmínkou k úspěchu. Altos, to rovněž znamená mezinárodní tým atestovaných lékařů i dalších odborníků z oblasti dermatologie i nutriční terapie s dlouholetými zkušenostmi.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář: Krása napříč historií

  1. JosephSer napsal:

    ddhz zi click here

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *