Má Andrej Babiš klid na práci?

Přečtěte si článek zde. Kromě několika pravd o prezidentech Klausovi a Zemanovi je zde pěkný odstaveček i o Andreji Babišovi. Citujme z něj:

„Je zde ovšem ještě třetí strana, a tu reprezentuje Andrej Babiš. Zatímco se zmíněné dva tábory navzájem urážejí, Babiš sbírá hlasy znechuceného středu a ve volebních průzkumech už překračuje třicetiprocentní hranici. Společensky vyhrocená situace funguje jako dokonalá kulisa procesu privatizace státního majetku do rukou potravinářského barona, který navazuje na utahování opasků pravicové vlády Petra Nečase.

Dělá to ovšem šikovněji a nenápadněji, v čemž mu pomáhají i poslanci a členové vlády ČSSD, kteří byli nejhlasitějšími odpůrci předchozího kabinetu. Jakkoli některé návrhy koalice TOP 09, ODS a Věcí veřejných dokázaly vyhnat do ulic v jednu dobu až sto tisíc protestujících, politický program současné vlády se od nich příliš neliší. Čeští občané jsou ovšem spokojení, znormalizovaní a nemají zájem proti ANO protestovat.

Za jeho úspěchem stojí opuštění slovníku neoliberálních škrtů, který nahradil pozitivní budovatelskou rétorikou. Babiš a jeho mediální poradci ovšem jen dokázali vymyslet nový jazyk pro starou politiku a je otázka, za jak dlouho to voliči prohlédnou. Zatím se můžeme utěšovat, že Babišovo vládnutí zabrání přeměně rétorické občanské války v tu skutečnou. To ovšem nejsou příliš nadějné vyhlídky. Situace je vážná.“

No, zajímavá teze…Andrej Babiš ale pravdu mluví jazykem lidí, sice jinak jak Miloš Zeman, ale na rozdíl od prezidenta má už stabilní stranu. Moc Andreje Babiše dále poroste.

Příspěvek byl publikován v rubrice Napsali o Andreji Babišovi se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *